Rakveres võideti kindlalt

Tartu Ülikool/Rock teenis oma 11. võidu Alexela korvpalli meistriliigas alistades kindlalt Rakveres sealse Tarva 90:67. Oma teiseski mängus oli Vilmantas Dilys TÜ/Rocki resultatiivseim 17 punktiga.

Rakveres Kastani Arenal peetud kohtumist jälgis tribüünilt pisut üle tuhande inimese ning nende seas ka korralik Rocki fännide esindus. TÜ/Rock suutis kohe avaminutitest oma mängu peale suruda ning hätta jäädi vaid Tarva tsentri Gregory Jenkinsi katmisega – mees viskas järjest üheksa punkti ja ligi kuus minutit olid need Tarva ainsad punktid. Avaveerandaja võitis TÜ/Rock 30:18 ning sellega oli laotud korralik vundament kogu mängule. Teiselgi veerandajalgi sujus TÜ/Rocki mäng hästi ning taas oli Augustas Peciukevicius see, kes mängutempot kontrollis ning kaaslased söötudega üles leidis. Esimene poolaeg TÜ/Rockile 50:34.

Kolmanda veerandaja alguses teenis oma viienda vea Tarva põhimängujuht Giedrius Gustas ning sellega muutus kodumeeskonna mäng pisut kaootilisemaks. Ometi ei suutnud tartlased seda täielikult ära kasutada. Avapoolaja suure edu najal lasti kontsentreeritusel veidi langeda ning järjepanu eksiti lihtsates olukordades ning vabavisetel. Suuremat mõõna siiski ei tulnud ja kolmanda veerandaja lõpuks oli mängu saatus sisuliselt otsustatud kui seis oli 71:50 TÜ/Rockile. Viimase neljandiku alguses püüdis Kristo Saage kaugvisetega Tarvast küll mängu tuua, aga oluliselt alla 20 punkti vahet siiski vähendada ei suudetud ning mängu lõpuks kirjutas TÜ/Rock võidunumbriteks 90:67.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe sõnul mängiti korralik mäng. „Poisid mängisid hea mängu. Tarvaga tuleb viimasel vererandajal olla ettevallik, sest kui nad hakkavad hullu ajama, siis võib raskeks minna. Õnneks täna oli mäng enne viimast veerandaega tehtud,“ sõnas Kullamäe. „Lõpupoole olid murekohaks pikkade vead ja vabavisked – polegi viimasel ajal nii kehvasti vabaviskeid visanud. Aga meeskonnavaim on hea ja järgmisel nädalal on eurosarjas tähtsad mängud on tulemas ja eksimisruumi pole.“

Vilmantas Dilys oli TÜ/Rocki parim 17 punktiga, aga neid oleks võinud leedukal olla oluliselt rohkem, sest vabaviskeid tabas ta 6/14. Augustas Peciukevicius kogus 16 punkti ja viis korvisöötu. Kaitses korralikult vastaste snaiprid kinni võtnud Tanel Kurbas suutis visata ka 15 punkti. Neli kaugviset tabanud Vincent Simpson lõpetas 14 ning Joosep Toome 10 punkti peal.

Suurepärases hoos oli aga Tarva tsenter Gregory Jenkins, kelle 21 punkti ja 10 lauapalli olid üleplasti näitajad. Larry Hall viskas 11 punkti.

TÜ/Rockile oli see 11. võiduks Alexela KMLis ning sellega asutakse turniiritabelis teisel kohal BC Kalev/Cramo järel. Rakvere Tarval on kirjas üheksa võitu ja viis kaotust ning sellega asutakse neljandal real, vahele mahub veel TTÜ KK kuue võidu ja kahe kaotusega.

TÜ/Rocki järgmine mäng on teisipäeval, 3. detsembril Ventspilsiga. Eurosarjas on lätlastele korra sel hooajal punkiga kaotatud ning alagrupist edasipääsuks on iga võit ülioluline. Pall pannakse Ventspilsis mängu kell 19.00. Järgmine TÜ/Rocki kodumäng on laupäeval, 7. detsembril kell 18.00 ning siis on Balti liigas vastaseks Caspiy.