Rakveres teeniti kaheksas karikavõit

Tartu Ülikool/Rock mängis Rakveres peetud meeste karikavõistluse finaalturniiri viimases kohtumises kohaliku Tarvaga. Hea teise poolajaga kindlustati oma klubi ajaloo kaheksas karikavõit tulemusega 84:66. Finaali parimaks mängijaks tunnistati Janar Talts, kelle arvele kogunes 15 punkti kõrvale ka 17 lauapalli.

Nagu finaalile kohane, siis avaminutitel kompasid meeskonnad üksteist ning veerandaja teisel poolel sai TÜ/Rock oma masina pisut paremini tööle. Tartlased lõpetasid veerandaja 7:0 spurdiga ja tegid seisuks 20:13.

Teisel veerandajal tuli pea täismaja kodupubliku ees mänginud mänginud Tarvas oma liidri Brandis Raley-Rossi vedamisel mängu tagasi. Poole veerandaja peal oli seis Mario Paiste korvi järel 25:24 tartlasetele. TÜ/Rock suurendas tänu Tanel Soku korvidele eduseisu uuesti kaheksale punktile, aga poolaja lõpetasid ikkagi Tarva Juris Umbrasko ja Raley-Rossi korvid, mis TÜ/Rocki eduseisu 34:31 peale vähendasid.

Finaalmängu saatus otsustati aga kolmanda veerandajaga. Nelja minutiga tegi karikat kaitsev TÜ/Rock 16:2 spurdi ja murdis sellega niigi vigastuste tõttu väga lühikese koosseisuga mänginud Tarva vastupanu. Tartlased võitsid veerandaja 33:13 ning enne viimast neljandikku juhtisid 67:44.

Suur ülekaal lauavõitluses ja eriti ründelauas andis TÜ/Rockile arvukalt viskevõimalusi ja neljandal veerandajal kodumeeskond ohtlikult lähedale enam ei jõudnudki. TÜ/Rock kindlustas oma ajaloo kaheksanda ja viimase kuue aasta viienda karikavõidu skooriga 84:66.

Viis mängijat kogusid TÜ/Rocki ridades kahekohalise skoori. Finaali parima esituse tegi Janar Talts 15 punkti ja koguni 17 lauapalliga. Samuti 15 punkti sai kirja Tanel Sokk. Visketabavusega hädas olnud Augustas Peciukevicuse arvele kogunes 14 punkti ja viis korvisöötu. Timo Eichfuss viskas 13 ja juba oma kuuenda Eesti karika võitnud Valmo Kriisa 10 punkti.

TÜ/Rock võitis lauavõitluse 40:28 ning ründelauad 16:4.

Tarva parim oli oma selle hooaja viimase mängu kollases särgis teinud Sten-Timmu Sokk 18 punkti ja kaheksa korvisööduga. Finaali järgselt läheb Sokk Venemaale ning hakkab suure tõenäosusega mängima Moskva Dünamos. Brandis Raley-Rossi kontosse kogunes 15 punkti ja kaheksa lauapalli ning Martin Jurtom viskas 12 punkti.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi teisel poolajal rünnak tööle.

Rünnaku osas oli meil esimesel poolajal raske. Kaitses pöörasime rõhku nende liidritele Raley-Rossile ja Sokule ning tahtsime Tarva kui rünnakule orienteeritud meeksonna skoori madala hoida. See õnnestus meil üsna hästi. Kui esimesel poolajal oli meestel pisut finaalivibra sees ja panime vabadelt kohtadelt mööda, siis teisel poolajal hakkasid visked sisse kukkuma ja tuli ka korralik vahe sisse. Hooaja esimese poolega võib kindlasti rahul olla – eurosarjast oleme edasi ja karikavõit on ka käes. Nüüd on oluline sama hooga jätkata.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

TÜ/Rockil on nüüd võistlusmängudes kolmenädalane paus ning vormis astutakse taas platsile reedel, 9. jaanuaril. Siis on aga tartlasi ees ootamas tõeline maiuspala, sest TÜ spordihoones võõrustatakse kell 19.00 BC Kalev/Cramot. Mõni päev hiljem ehk 13. jaanuaril jätkatakse ka EuroChallenge mängudega ning vahegrupi esimeses mängus võetakse kodus vastu sakslaste Fraport Skyliners.

No Comments

Lisa kommentaar