Rakvere Tarvas alistati hea teise poolaja kaitsega

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas G4S KML turniiritabelis kolmandat kohta hoidvat Rakvere Tarvast. Ülikoolimeeskond hoidis mänguinitsiatiivi enda käes ja 50:42 võidetud poolaja järel tüüris mängu võidusadamasse kindla neljanda veerandajaga ning lõpptulemuseks 82:71 võit. Vallo Allingu kogus kaksikduubli 15 punkti ja 11 lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoones tuhatkonna silmapaari all kulgenud kohtumine oli valdavalt kodumeeskonna kontrolli all. Skoori- ja vigaderohkel avapoolajal kandsid Tartu poolel rünnakuraskust Rain Veideman ja Silver Leppik, samas kui Tarva poolel vastasid Kaspars Cipruss ja Viljar Veski.  Poolaja järel oli tablool võõrustajate 50:42 eduseis.

Kolmandal veerandajal läks üha paremasse hoogu Tarva tsenter Cipruss, ent tema korvidest ei piisanud, et mänguohje haarata. Kolmanda veerandaja lõpetas Tanel Kurbase pealtpanek seisul 64:56. Kuigi viimasel neljandikul langes lõpuks vigadega pingile Marek Doronin ja pikalt mängisid nelja veaga Vallo Allingu ja Bill Amis, ei suutnud Tarva võõrleegionärid mängu kaugvisetega pööret tuua ja nii sai Tartu Ülikool kirja 82:71 võidu.

Vallo Allingu kogus kaksikduublit 15 punkti ja 11 lauapalliga. Samuti 15 punkti viskas kolm kaugviset tabanud Silver Leppik. 13 punkti peale jäid Rain Veideman, Marek Doronin ja Bill Amis. Tartu Ülikoolil ei teinud väikese jalavigastuse tõttu kaasa Asko Paade.

Rakvere Tarva särgis oli üleplatsimees Kaspars Cipruss 28 punkti ja üheksa lauapalliga. Viljar Veski lisas 15 ja Valmo Kriisa 10 punkti. Tarval ei mänginud külmetushaigust põdev Reinar Hallik.

Tartu Ülikooli peatreener Gert Kullamäele tegi enim rõõmu teise poolaja kaitsemäng. „Saime teisel poolajal kaitse korralikult pidama ja see oli ka võidu võti. Rakvere on visanud Eesti liigas muidu 88 punkti mängus ja hoida nad 70 peal on hea näitaja. Nad viskasid vabadelt kohtadelt küll mööda, aga eks sealgi on suur roll kaitsel – surusime neid kõvasiti.“

G4S KML turniiritabelis jätkab Tartu Ülikool teisel real olles kogunud 15 võitu ja kaks kaotust. Rakvere Tarvas on 12 võidu ja viie kaotusega kolmas.

Tartu Ülikooli järgmine mäng on laupäeval, 4. veebruaril ja siis on Saku Suurhallis oodata põnevuslahingut Tallinna Kalev/Cramoga. Kohtumine algab kell 18.00.