Rakvere Tarva alistamiseks läks vaja kahte lisaaega

Alexela KML põhiturniiri viimase kodumängu võitmiseks pidi Tartu Ülikool/Rock kõvasti pingutama – Rakvere Tarva alistamiseks läks vaja kahte lisaaega. Lõpuks 109:104 topeltvõidumängu parim oli Janar Talts 26 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Kuigi turniiritabelis on meeskondade vahel mitu kohta, ei paistnud see mängupildis kuidagi välja. Pigem hoidsid avaveerandil mängohje enda käes külalised Rakverest. Brandis Raley-Rossi ja Roberts Strumbrise korvidest juhiti veerandi keskel 19:14. Veerandaeg lõppes aga tartlaste 9:2 järgitulemisega ja esimese veerandi lõpuks oli seis viigis 23:23.

Punkt-punkti heitluses kulges ka teine veerandaeg ja kui TÜ/Rock korraks saigi Janar Taltsi korvidest viiepunktilise edu, siis kaugvise Stumbriselt ja korv Raley-Rossilt viigistasid kohe taas seisu. Esimese poolaja lõpetas Evaldas Žabase korv, mis tegi seisuks 44:43.

Suur osa kolmandastki veerandist läks võrdsete heitluses. Mõni minut enne veerandi lõppu sai Tarvas aga Brandon Goode kahest keskpositsiooniviskest ja Reinis Strupovici kahest kaugviskest kätte 72:65 edu ja enne neljandat mänguperioodi oli seis väljakuperemeeste poolt vaadatuna 67:74.

Vahe püsis ka neljandal veerandi esimestel minutitel, aga siis alustas Brian Harperi 2+1 TÜ/Rocki 11:1 spurti ja peagi olid tartlased 80:79 ees. Rossi 2+1 viis Tarva 36 sekundit enne lõppu 89:88 ette, ent lisaajale viis mängu Tanel Soku vabavise ja Rossi luhtunud lõpulahendus.

Esimesel lisaajal haistsid külalised oma võimalust paremini ja juhtisid veel viimaselgi minutil 95:92. Tartlaste päästjaks osutus Janar Talts, kelle kaugvise taas viigiseisu tabloole tõi. Teist lisaaega alustas Gert Dorbek kaugviskega ja suurem vahe saadi sisse Brian Harperi kahe korvi ning Dorbeku keskpositsiooniviske järel – 106:99. Lõpuni hoidis mängus põnevust Rossi viis punkti, mille järel 29 sekundit enne lõppu seis 107:104 oli, aga Evaldas Žabase vabavisked vormistasid lõppskooriks raske 109:104 võidu.

Mängu tipphetked

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul jäädi hätta üks-üks kaitses.

Oli selline lahtine korvpall, mis meie poolt vaadatuna eriti hea ei olnud. Korvi saamisega probleem meil ei tekkinud, aga kaitses jäime palju hiljaks üks-üks olukordades. Rossiga me täna taaskord hakkama ei saanud ja ta tegi meile kõvasti pahandust. Aga lõpuks olime teisel lisaajal kindlamad ja jõudu oli ka meil rohkem, eks see ka otsustavaks sai.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

Gert Kullamäe mängujärgne intervjuu Delfile

TÜ/Rocki parim oli 32 minutiga 26 punkti ja kaheksa lauapalli kogunud Janar Talts. Evaldas Žabas lisas 17 punkti ja kaheksa lauapalli. Brian Harper kogus 15 ning Gert Dorbek 14 punkti ja kuus korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Reinar Hallik lõpetas 11 punkti peal ning Karolis Petrukonis lisas 10 silma

Üleplatsimees oli aga Brandis Raley-Ross 36 punkti, üheksa lauapalli ja viie korvisööduga. Brandon Goode kogus 16 punkti ja üheksa lauapalli, Reinis Strupovic 15 punkti, Roberts Stumbris 14 ja David Haughton 13 punkti.

TÜ/Rockil on nüüd Alexela KML turniiritabelis kirjas 23 võitu ja viis kaotust ning sellega hoitakse kindlalt teist kohta. Rakvere Tarvas on 10 võidu ja 14 kaotusega viiendal kohal.

TÜ/Rockil ootab järgmisel nädalal ees Triobet Balti liiga veerandfinaalseeria teine kohtumine Liepajas. Kodumängust on ees 27punktiline puhver ja paari võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes. Kohtuine Liepajas algab teisipäeval, 8. märtsil kell 19.30.

0 kommentaari

Lisa kommentaar