Rain Veidemani 25st punktist ei piisanud Kalev/Cramo alistamiseks

Sel hooajal G4S korvpalli meistriliigas vaid võite nautinud Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnal tuli alla neelata mõru pill, kui kodusaalis pidi alla vanduma Tallinna BC Kalev/Cramole tulemusega 87:89. Rain Veidemanilt meeskonna parimana 25 punkti ja kuus lauapalli.

Lühidalt
Võtmemängija
: Kristo Saage – tema veaga kolmene tõi kümmekond sekundit enne mängu lõppu Tartu Ülikooli taas mängu tagasi, ent viimaste sekundite valesööt kanti samuti tema arvele.
Mängu murdehetk: kolmanda veerandaja lõpp ja neljanda algus – kodumeeskonna 60:55 eduseisul tabas veerandaja lõpus kaugviske Gert Dorbek ning viimase veerandaja alguses viisid Arbeti kaks kiiret kaugviset kandsid initsiatiivi Kalev/Cramole.
Suurim peavalu – kuigi oli teada, et Gregor Arbeti pealt ei tohi kaitses abistada, leidis mees ikkagi võimaluse sisse sopsata neli kaugviset kuuel katsel.

Mängueelselt:
– Tartu Ülikooli meeskonnal ei teinud vigastuse tõttu kaasa Timo Eichfuss ja Rain Raadik. Mängueelselt oli küll kahtlusi Sten Soku osas, ent mängujuht rassis siiski platsil 15 minutit
– Tallinna Kalev/Cramo poolel vaatas vigastuse tõttu mängu pingilt Tanel Sokk.

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna 13:16, 21:13, 26:29, 27:31

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud üle tuhande korvpallihuvilise said oodatult põneva korvpallilahingu osaliseks. Avapoolajal, ja eriti teisel veerandajal sujus kodumeeskonna mäng kui õlitatult – algviisiku mehed tegid skoori, pakuti pealtpanekuid ja head meeskonnatööd. Poolajapausile läks kodumeeskond 34:29 eduseisus.

Kolmandal veerandaja alguses tegid tartlased sisse ligi kümnepunktilise vahe ja optimistlikumad poolehoidjad lootsid juba näha cramolaste murdumist. Paraku seda ei juhtunud ja Kalev/Cramo tegi veerandaja viimase kolme minutiga hoopis 13:3 spurdi ja Gert Dorbeku kolmene tegi enne viimast neljandikku seisuks 60:58 Tartu Ülikoolile.

Otsustava veerandaja hea algusega  suurendasid külalised vahe omakorda kaheksale punktile. Kodumeeskond võitles end kaotusseisust välja ja viimase minuti alguses oli Bill Amise korvi järel seis 82:83 kalevlastele. Gregor Arbeti neljas kaugvise suurendas vahe neljale punktile. Vabavise Veidemanilt, kaks Gert Dorbekult ja kui Kristo Saage tabas õhtu lootustandvamaiks korvi – koos veaga kolmese ja vabaviske, oli vahe vaid üks punkt. Armands Skele vabavisetest maandus korvis vaid üks ja nii jäi Kristo Saagel seitse sekundit, et viigi või võiduseis tabloole tuua. Paraku ei õnnestunud aga lõpulahendus ja nii tuli vastu võtta 87:89 kaotus.

Resultatiivseimad
Rain Veideman viskas meeskonna parimana 25 punkti ja võttis kuus lauapalli. Bill Amise arvele jäi 23 punkti ja samuti kuus lauapalli. Valli Allingu kogus 14 ja Kristo Saage 12 punkti.

Gregor Arbet oli Kalev/Cramo resultatiivseim 19 punktiga. Gert Dorbek lõpetas mängu 17, Armands Skele 14 ja Joosep Toome 12 punktiga.

Peatreeneri kommentaar
Indrek Visnapuu – „Kui laseme ühel poolajal 29 ja teisel 60 punkti visata, on üsna selge, kus mängu võti on. Teisel poolajal unustasime kokkulepitud põhimõtted ära – kaitses mängiti liialt riski piiril, abi tuli liiga hilja ja meie jaoks valed mehed said viskele.“

Numbrite võrdlus (TÜ vs Tallinna BC Kalev/Cramo)
Viskeprotsent – 50% vs 60,3%
1P – 12/17 (71%) vs 10/20 (50%)
2P –27/50 (54%) vs 26/39 (67%)
3P – 7/18 (39%) vs 9/19 (47%)
Lauapallid (ründelaud) – 28 (11) vs 27 (6)
Korvisöödud – 11 vs 20
Pallikaotused – 13 vs 19
Vaheltlõiked – 5 vs 7

Tabeliseis
Tartu Ülikooli jaoks oli see G4S KMLi esimene kaotus sel hooajal ja et Kalev/Cramol on samuti ühe kaotuse juures peetud neli kohtumist rohkem, siis langeti tabelis teisele kohale. Rakvere Tarvas on seitsme võidu ja kolme kaotusega kolmas.

Järgmine mäng
Tartu Ülikooli korvpallurite jaoks jätkuvad mängud juba homme kui kell 17.00 sõidetakse Raplasse mängima sealse Piimameister Otto/Raplaga. Järgmine kodumäng on teisipäeval, 6. detsembril ja siis võõrustatakse kell 19.00 Rakvere Tarvast.

3 kommentaari

Lisa kommentaar