Rabe mäng tõi kodus kaotuse TalTechi vastu

Selle hooaja viiendas PAF Eesti-Läti korvpalliliiga mängus võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits ülikoolide lahingus TalTechi. Rabedas ja skoorivaeses mängus oli mõlemal poolel võimalus mäng enda kasuks pöörata, aga lõpusireeni kõlades näitas tabloo TalTechi 71:64 võidunumbreid. Will Rayman kogus Tartu parimana 13 punkti ja 13 lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli kahe ülikoolivõistkonna kohtumist vaatama kogunenud ligi 400 inimest, kes nägid küll põnevat, aga mitte eriti ilusat korvpalli. Senistes hooaja mängudes skoorimisega hädas olnud TalTech alustas kohtumist hästi ning juhtis pärast kuute mänguminutit 13:6. Tartlased jõudsid 10:2 spurdiga taas kahe punkti kaugusele, aga veerand lõppes ikkagi TalTechi 23:17 juhtimisel.

Teisel veerandil viigistas Tartu meeskond paari minutiga seisu ja edasi läks poolaja lõpuni mäng punkt-punkti heitluses. Alles Sander Viilupi vabavisked 10 sekundit enne poolajavilet tegid TalTechi eduseisuks 44:42.

Tasavägine skoor püsis ka kolmandal veerandil ja isegi kui pealinlased said korraks kolmega ette, viigistas Patrik Saal kaugviskega taas mängu. Sverre Aavi viimaste sekundite kaugvise viis Tartu Ülikool Maks & Mooritsa kolmanda veerandi lõpuks ette seisul 57:55.

Viimase neljandiku alguses läksid tartlased mängu seitsme punktiga juhtima. Sama kiiresti kui edu saadi, see ka käest libises, sest TalTechi tabas lühikese ajaga kaks kaugviset, mis nad taas mängu tõi. Veerandi keskel püsis ligi nelja minuti jooksul seis muutumatu kuni Robin Kivi korv viis tartlased punktiga ette. Viimase minuti jooksul võtsid TalTechi poolelt mängu enda peale veteranmängijad. Kõigepealt tabas Tanel Sokk veaga korvi ning realiseeris ka vabaviske ja lõpliku naela lõi Kristjan Kanguri lauapõrkest kolmene rünnakuaja lõpul, mis TalTechi viiega ette viis. Jaan Erik Lepa korv tegi lõppskooriks TalTechi 71:64 võidu.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa parim oli 13 punkti ja 13 lauapalliga Will Rayman. Patrik Saal lisas 11 punkti.

TalTechi eest skooris Jaan Puidet 12 punkti, võttis viis lauapalli ja andis kolm korvisöötu. Karl Andres Matute Perner viskas 10 punkti ja võttis viis lauapalli.

Tartu meeskonna peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul kogunes eksimusi liiga palju.

Kõik, kes täna väljakul käisid, pingutasid korralikult, ja selle osas mul etteheiteid ei ole. Aga eksimusi kogunes meil liiga palju. Mängu alguses ei saanud me kaitset pidama ja kui teisel poolajal saime kaitse paremaks, siis ei suutnud rünnakuid lõpetada. Nii suure pallikaotustega arvuga otsustaval veerandil on väga keeruline tasavägist mängu võita. Aga me ei saa pead norgu lasta, sest uued mängud tulevad peale. Vaatame oma tänased vead üle ja hakkame pühapäevaseks Pärnu mänguks valmistuma.Toomas Kandimaa, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartule oli see PAF Eesti-Läti liigas kahe võidu kõrvale kolmandaks kaotuseks. TalTech sai nelja kaotuse kõrvale teise võidu.

Tartlaste järgmine mäng on sel pühapäeval, 8. novembril kui Tartu Ülikooli spordihoones võõrustatakse kell 19.00 Pärnu Sadamat.

No Comments

Comments are closed.