Punktiline kaotus oli alagrupist edasipääsuks piisav

Tartu Ülikool/Rock pidas viimase Balti liiga vahegrupimängu Valmieras, kus alagrupi võidu ja edasipääsu kindlustamiseks tuli kohtumine võita või võimalikukt väikese vahega kaotada. Kohtumist kontrollinud Rock kaotas mängu viimase sekundi kaugviskega ja pidi leppima 73:74 allajäämisega. Joosep Toome oli Rocki parim 22 punktiga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul läks teisel poolajal rünnakurütm sassi. “Mänguks olime hästi valmis. Esimese poolaja mängisid mehed maksimaalse kontsentreeritusega. Teisel poolajal lõid aga lihtsad möödavisked rünnakurütmi sassi ja puudu jäi ka vajalikust agressiivsusest,” vaagis Kullamäe kaotuse põhjuseid. “Mängu viimasel rünnakul oli peamine, et ei läheks lisaajale ja olime valmis leppima ka punktilise kaotusega. Nagu vanakooli mees Margus Metstak ütleks, siis see kaotus oli oma olemuselt võit…”

Valmiera spordihoones peetud kohtumist jälgis tribüünilt pooltuhat inimest ja nende seas ka taas väikeste tehniliste viperustega maadelnud Rocki fännideseltskond, kes saalis üsnagi kõva lärmi tegi. Avapoolaeg kuulus täielikult Rockile ja pärast 55:38 võidetud poolaega ei ennustanud miski teise poolaja ärakukkumist.

Kuigi peatreener Kullamäe hoiatas poolajapausil, et Valmiera noor võistkond, eriti selg-vastu-seina olukorras, võitleb lõpuni, siis hakkas Rocki mäng teisel poolajal üha langevas joones liikuma. Kolmandal veerandajal jäädi hätta rünnakute lõpetamisega ning et ka vastased said oma õnnestumistest hoogu juurde, sulas suur vahe veeranadaja lõpuks neljale punktile.

Viimasel neljandikul viisid Rocki parimad Justin Ingram ja Joosep Toome meeskonna taas 11 puntiga ette, aga lõpuminutitel kadus jällegi kindlus ja lätlased kasutasid selle hästi ära. 10 sekundit enne kohtumise lõppu oli Rocki eduseis kahepunktiline ja hoolimata kehvast teisest poolajast tundus võit siiski kindel. Valmiera esimene rünnakulahendus jooksis küll liiva, ent kuidagi suudeti pall toimetada Raimonds Gabransile, kes lasi Rocki pingi eest teele oma kolmanda tabava kaugviske ja sellega tabloole võidunumbriteks 74:73 kirjutas.

TÜ/Rocki eest skooris enim Joosep Toome visates 22 punkti ja võttes neli lauapalli. Neli kaugviset tabanud Justin Ingrami arvele jäi 16 punkti. Valmo Kriisa kgous 11 punkti.

Valmiera parim oli enne mängu jaanuarikuu BBLi parima mängija tiitli saanud Janis Berzins 16 puntki ja kaheksa lauapalliga. Raimonds Gabransi kontosse jäi 12 ja Viktors Iljinsile 10 punkti.

Hoolimata kaotusest kindlustas TÜ/Rock selle mänguga alagrupis esikoha ja seda tänu paremale korvide vahele. Pärast kuute mängu onRockil kirjas neli võitu ja kaks kaotust. Valmieral on veel pidamata mäng alagrupi viimase Sakalaiga ning Vòidu korral pääsevad lätlased veerandfinaali ning mullune BBLi põhiturniiri võitja Šiauliai on konkurentsist väljas.

TÜ/Rocki mängud sel nädalal pole siiski veel läbi, sest juba reedel, 22. veebruaril mängitakse Jõhvis sealse KK Hitoga. Kohtumine algab kell 19.30.