Pronksmedal! Tartu Ülikool jättis Cramo Balti liigas tänavu selja taha

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul Triobet Balti Liiga teise, koduse pronksikohtumise, kus võõrustas vana rivaali BC Kalev/Cramot. Nagu ikka, oli mäng võitluslik, ning ehkki täna jäi Cramo väga napilt peale, 68:67, oli esimesest mängus all olnud +12 põhi piisavalt tugev, et seeria ning medalid olid siiski tänavu Tartu jagu, koguskooriks 139:128!Seekord ei saanud otsustavat vahet hetkeksi ette kumbki meeskond. Ehkki esmapilgul tundus, et Cramo hoog on avaveerandil parem, suutes hetkeks ka +6 vahe (12:6) maksma panna, kuid kaua see ei kestnud. Tartu väike vahespurt tähendas, et veerandi lõpuks oli vahe juba vaid 3, Tartu maas 13:16.

Sedasorti võimuvõitlus iseloomustas ka tegelikult kogu ülejäänud mängu. Seekord ei kerkinud esile isegi selget domineerivat poolt ja tagaajajat – kokku vahetus liider mängu jooksul 11 korda. Teise veerandi alguses sai Tartu juhtima, esmalt 21:19, kõige enam ka +4 (27:23). Cramogi tuli aga tagasi ning punkt-punktis mindi veerandi lõpuni. Vitali Liutychi vabavisetest läks Kalev päris enne pausi ette ning 33:31 esimene pool ka lõppes.

Teise poolaja alguses sai Tartu taas pisut eest ära, ning Cramo viigistas, seejärel vastupidi. Veidi enam oli domineerivas rollis ehk kodumeeskond, kuid täpselt veerandi lõpus suutsid pealinlased taas oma ära teha ning viimasele neljandikule mingi Cramo 46:45 eduseisult. Need kümmekond minutit lõppesid sisuliselt viigiga, ehkki Tartu veidi enam kui 3 minutit enne lõppu 7-punktisesse eduseisugi jõudis (64:57). Mitte kõige paremini õnnestunud mängulõpp tähendas aga seda, et ka lõpuvile kõlades tuli tunnistada Cramo ühepunktist edu, 68:67. Et Balti liigas arvestatakse parim aga kahe mängu kokkuvõttes, kuulusid medalid siiski Tartu Ülikoolile, punktide kogusummaks 139:128!

Tartu poolelt olid täna resultatiivseimad Mandell Thomas ja Dominykas Milka, kellelt mõlemalt 17 punkti – Thomas lisas ka 2lp+4rs+3vl, Milka ka 6 lauda ning 1 resultatiivse söödu. Gert Dorbek kostitas vastast 4/3 tabatud kaugvisetega, ehk teenis 9 punkti, võttis 2 lauapalli ja andis 3 korvisöötu.

Peatreener Gert Kullamäe sõnas mängujärgselt: „Klassikaline n-ö teine poolaeg. Püüdsime täna skoori teadlikult madalal hoida, kuna olime oma +12 eelisest küll teadlikud, aga kui oleksime lubanud väga suurelt viskama hakata, poleks see enam midagi tähendanud. Selles osas õnnestusime täna, see on kindlasti positiivne. Kui midagi kripeldama jääb, siis kindlasti, et täna ikkagi mänguvõit ei tulnud – lõpus tegime ikka päris ulmelisi asju. Et siis aga juba teadmine üsna kindel oli, et medalid meile tulevad, on see mõistetav.  Igatahes jätsime medalid Tartusse, olgugi, et natuke tuhmimad kui eelmisel aastal, ja see on see, mis täna loeb. Medal on medal!“

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnal on nüüd pidada vaid koduse Alexela KML-i play-offid, milleks täna võidetud pronks kindlasti hea emotsiooni kaasa annab. Veerandfinaalides pistame sel hooajal rinda TLÜ/Kaleviga ning seeria algab 12. aprillil kodusaalis. Järgmine kodumäng, loodetavasti selle ringi viimane, on Tartus 20. aprillil. Mõlemad kohtumised algavad kell 19.00.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud