Prienaist saadi BBLi teine kaotus

Tartu Ülikool/Rocki meeskond kohtus oma Leedu turnee esimesel mängu Prienais sealse Tonybetiga. Kuigi alguse kaotusseisust võideldi end mängu tagasi ja juhiti ka enne viimast neljandikku, sai lõpuks püssirohi otsa ja tabelisse tuli 74:86 kaotus. Viis kaugviset tabanud Joosep Toome oli TÜ/Rocki parim 19 punkti ja kuue lauapalliga.

Prienai spordihoones peetud kohtumises jäid tartlased kohe tagaajaja rolli ja marulist tagasitulekut alustati esimese veerandaja keskel seisult 2:17. Joosep Toome ja Janar Taltsi korvid tõid TÜ/Rocki aga mängu tagasi ja esimese veerandaja lõpuks olid kaotusnumbrid vaid 15:22. Teisel veerandajalgi tabati hästi kaugviskeid ning poolajavileks oli seis 41:42 TÜ/Rocki poolt vaadatuna.

Eelmise hooaja Balti liiga finalist Rudupis oli hädas ka kolmandal veerandajal ning Joosep Toome võttis julgelt enda peale kaugviskeid ning teda toetasid ka Gert Dorbek ja Janar Talts. Veerandaja keskel viiski Taltsi pealtpanek TÜ/Rocki esmakordselt juhtima. Viimasele neljandikule läksid meeskonnad TÜ/Rocki 63:59 eduseisus.

Viimasel kümne minutil aga tartlaste visked enam nii hästi ei tabanud ning samas väljakuperemehed näitasid olulistel hetkedel külma närvi ning lahendasid rünnakuid resultatiivselt. Kaks TÜ/Rocki pallikaotust mõni minut enne lõppu tegid esmalt punktilisest kaotusseisust neljapunktilise ning seejärel anti käest võimalus vahet väiksemaks teha. Prienai vanameistri Gintaras Kadziulise kaugvise 40 sekundit enne lõppu murdis TÜ/Rocki lõplikult, sest vahe läks juba kaheksale punktile. Lõpuks võtsid väljakuperemehed 86:74 võidu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul maksid eksimused kaitses valusalt kätte. „Oli selline suurte tõusude ja mõõnadega mäng. Algus ja lõpp olid kehvad just kaitse poole pealt – individuaalse eksimused maksid valusalt kätte. Vahepeal saime ree peale ja oli väga okei, aga viimased kuus minutit läksid nende dikteerimisel,“ sõnas Kullamäe. „Kui lasta leedu satsil kodus visata 86 punkti, siis pead mängu võitmiseks rünnakul jube kõva olema.“

Peatreener tundis puudust ka oma teisest mängujuhist. „Augustas tegi soojendusel jalale viga, alustas küll kohtumist, aga näitas et ei saa mängida. Seega tuli Vinnyle mänguminuteid päris palju ja eks see tõi ka kaasa mõned eksimused lõpuolukordades. Peame nüüd arvestama sellega, et teisipäeval algab eurosari ja vaatame, kuidas Augustas end homme tunneb.

Suurepärases viskehoos olnud Joosep Toome kogus 19 punkti ja viis lauapalli, kaugvisked seejuures 5/8. Janar Talts viskas 16 punkti ja võttis viis lauapalli, Gert Dorbeku arvele jäi 13 punkti. TÜ/Rock tundis kindlasti puudust leedukast mängujuhist Augustas Peciukeviciusest, kes kohe kohtumise alguses oma kubemelihast vigastas ja ülejäänud mängu pingilt pidi vaatama.

Prienai Tonybeti parim oli tsenter Arturas Valeika, kes küll viie veaga pingile langes, ent enne seda 22 punkti viskas ja ka viis lauapalli võttis. Kuue mehega mänginud Prienai eest kogusid veel 18 punkti Gintaras Kadziulis, 14 punkti Zigmantas Janavicius, 12 punkti Valdas Cepukaitisi ja 11 punkti Martynas Linkevicius.

TÜ/Rockil on nüüd Balti liigas kirjas üks võit ja kaks kaotust. Võimalus saldo võrdsustada on juba homme kui kell 18.30 mängitakse Utenas sealse Juventusega. Kohtumisest teeb ülekande ka DelfiTV.

No Comments

Lisa kommentaar