Postimees: Janar Talts eelistab jääda varju

Eesti üks parimaid korvpallureid teab, milliseid pingeid tekitab välisklubis mängimine,  kuidas olla üle kiibitsejate kriitikast ja kui tähtis on mõistva kaasa tugi. Postimehe Arter tegi taas Tartu Rocki tulnud mängumehega pika intervjuu.

«Olen palgasõdur, kel pole põues marssalikepikest. Võib-olla ongi see minu probleem, et olen liiga tagasihoidlik ja mul pole tungi olla õhtu täht – tunnen lihtsalt heameelt, kui meeskond võidab ja endal läks ka hästi,» räägib Eesti üks parimaid korvpallureid Janar Talts.

Mees, kes on viimased kümme hooaega mänginud Eesti koondises ja lisaks pallinud Saksamaal, Venemaal ja Itaalias ning on üks viiest eestlasest, kes mänginud tänapäevases Euroliigas. «Eestis kõik ajakirjanikud teavad mind, helistavad ja räägivad, kuid meeldivam oleks jääda varju. See kuninga staatus mulle ei istu, tahaks hoida madalamat profiili ja teha lihtsalt oma asja.»

Seesama 207 cm pikkune mees on oma tagasihoidlikkuses leppinud ka sellega, et vaatamata ilusale karjäärile on ta kõik need aastad püsinud oma hea sõbra Kristjan Kanguri varjus. «Kangur ongi kõvem mees ja mul pole selle vastu kunagi midagi olnud,» kinnitab ta.

«Mina teen omi asju nii hästi, kui oskan.» Ja kui ta nüüd, 30-aastasena vaatab oma senisele karjäärile tagasi, tõdeb ta, et on rahul ja midagi kripeldama ei jää. Mõistagi pole tema korvpallimängud veel kaugeltki mängitud.

Loe edasi Postimehest.

0 kommentaari

Lisa kommentaar