Poolfinaalide avavaatuses alistati Tarvas 94:77

Tartu Ülikool/Rock alistas tugeva kolmanda veerandaja toel G4S KML poolfinaalseeria avamängus Rakvere Tarva 94:77. Suurima panuse võitu andis Joosep Toome 20 punkti ja 12 lauapalliga.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul kulges avapoolaeg üle kivide ja kändude. „Esimene poolaeg oli meile raske, eksisime palju ja lihtsates olukordades – ilmselt tulenes see taas väikesest mängupausist. Aga kolmandal veerandajal liikusid mehed hästi ja viimane neljandik kujunes mängu lõpuni veeretamiseks,“ võttis Kullamäe mängu kokku. „Pahupoolele jääb kindlasti see, et lasime Laksal visata 26 punkti, mida on ilmselgelt palju. Eksisime tema vastu kaitses lubamatult palju. Hea on see, et võitsime lauavõitluse kindlalt ja tegime ka ainult üheksa pallikaotust. Kui suudame pallikaotusi sellisel tasemel hoida, siis oleme ikka oma 80 punkti täis visanud.“

Eraldi jagas peatreener kiitus Timo Eichfussile. „Hea meel, et kõik mängijad said väljakule ja eriti suured kiidusõnad Timo Eichfussile, kes mängis tegelikult kõrge palavikuga. Aga et ta tahtis kangesti meeskonda aidata, siis müts maha tema ees.“

Kodumeeskond kontrollis mängu käiku küll algusest peale ning avaveerandajal sisse tehtud viiepunktiline vahe püsis ka poolajal, mis lõppes skooriga 45:40. Õige minek saadi sisse alles kolmandal veerandajal ja seda suuresti tänu Joosep Toome korvidele – keskmängija viskas esimese nelja minutiga 12 punkti ja suurendas Rocki eduseisu kahekohaliseks. Rock lõpetas veerandaja 11:2 spurdiga ja nii mindi viimasele neljandikule vastu seisul 74:55. Samasse suurusjärku jäi vahe ka pärast viimast kümmet mänguminutit ning Rock kirjutas kolme võiduni peetava seeria esimese võidu enda nimele numbritega 94:77.

Kaksikduubliga lõpetanud Joosep Toome arvele kanti 20 punkti ja 12 lauapalli. Tanel Kurbas kogus 14, Justin Ingram 13 ja Marek Doronin 10 punkti. Rock võitis lauavõitluse 38:26.

Tarva parim oli üleplatsimehena 26 punkti visanud Maris Laksa, seejuures tabas ta viis kaugviset. Anthony Stewarti arvele jäi 12 ja Brandis Raley-Rossile 10 punkti ja kaheksa lauapalli.

Seeria teine kohtumine on pühapäeval, 28. aprillil Rakveres algusega kell 19.00. Taas Tartus pannakse pall mängu neljapäeval, 2. mail.

[fbphotos id=615110738516390]

0 kommentaari

Lisa kommentaar