Poolaja mängus püsinud tartlased jäid lõpuks Prometeyle alla

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas koondisepausi eelse viimase mängu kodus võõrustades Eesti-Läti liiga suurfavoriiti BC Prometeyd. Tartlased püsisid mängus kolmanda veerandi keskpaigani, ent sealt edasi läks Prometey oma teed ja võitis mängu 91:73. Ty Gordon oli Tartu parim 25 punkti, kaheksa lauapalli ja viie korvisööduga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunes reede õhtul kohtumisele kaasa elama üle 700 inimese. Tartlased alustasid kohtumist suurepäraselt, eriti pärast seda kui vahetusest sekkus Ty Gordon. Tema vedamisel võideti avaveerand 18:14. Teisel veerandil oli mäng tasavägine ja alles poolaja viimase sekundi sõge kaugvise DJ Stephensilt viis Prometey poolajaks 41:38 ette.

Kolmanda veerandi keskpaigani jätkus võrdne mäng, ent täpselt veerandi keskel alustas Prometey oma 14:0 spurti ja kolm minutit hiljem juhiti juba 61:49. Ka kolmanda veerandi lõpetas Prometey viimase sekundi kaugviskega, sedakorda Illia Sydorovi esituses ja see tegi seisuks 68:55.

Neljandal veerandajal Prometey enam mängu võitja osas asja lahtiseks ei jätnud ja igale Tartu eksimusele leiti kiire ning edukas vasturünnak. Mängu lõppskoori 91:73 vormistas Oleksandr Lypovyy kaugviskega üheksa sekundit enne sireeni.

Tartu tagamängija Ty Gordon oli üleplatsimees 25 punkti, kaheksa lauapalli ja viie korvisööduga. Hendrik Eelmäe lisas 12 punkti.

Kolm kaugviset tabanud Illia Sydorov oli Prometey resultatiivseim 16 punkti ja nelja lauapalliga. Caleb Agada kogus 15 punkti ja kuus korvisöötu. DJ Stephensi arvele jäi 13 ja Oleksandr Balvinile 10 punkti ja seitse lauapalli.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul oli Prometey vastu keeruline rünnakurütmi leida.

„Püsisime esimese poolaja mängus, aga sealt edasi karistati kõik meie vead ära. Sellise võistkonna vastu ei saa teha 18 pallikaotust ja loota võitu. Nad on teisel tasemel võistkond, valitsevad lauapalle ja mängivad kaitset põhitõdede järgi. Me ei suutnud nende vastu oma rünnakurütmi leida. Hea, et püsisime mängus kauem kui võõrsil mängus, aga peame selle kaotuse vastu võtma ja edasi liikuma.”Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on Eesti-Läti liiga tabelis kirjas 18 võitu ja seitse kaotust ning sellega ollakse neljandat. 25 võidu ja vaid ühe kaotuse teeninud Prometey troonib tabeli tipus.

Tartlasi ootab nüüd ees koondisepaus ning Eesti koondist lähevad esindama Märt Rosenthal ja Leemet Böckler. Andrii Voinalovych on kutsutud Ukraina koondisesse.