Põhiturniiri võit vormistati Valgas

Tartu Ülikool/Rock pidas oma viimase Alexela KML põhihooaja kohtumise Valgas ja 82:64 võiduga kindlustati põhiturniir võit ja koduväljakueelis play-offides. Mängu parim oli kuus kaugviset tabanud vanameister Valmo Kriisa 22 punktiga.

Räsitud koosseisuga TÜ/Rockil puudusid nii eilses Kalev/Cramo mängus rangluu murdnud Augusta Peciukevicius kui seljavalude tõttu puhkust saanud Tanel Kurbas. Oluliste lülide puudumine ja teine järjestikune mängupäev andsid esimesel poolajal tunda ning avaveerandaeg kaotati 19:23. Teisel veerandajal hakkas mäng küll pisut paremini sujuma, aga poolajaks juhtis kodumeeskond Valga ikkagi 46:44.

Riideruumis said poolajal aga vajalikud asjad üle räägitud ning mängu teine pool kulges oluliselt rokilikumates värvides. Veerandaja keskel tehtud 15:2 spurt kallutas mängu tartlaste kasuks ja suurim roll selles oli Valmo Kriisa kaugvisetel. Viimase neljandiku esimesel kahel minutil visati seitse vastuseta punkti ja nii oli seis 72:58 TÜ/Rockile. Timo Eichfussi ja Vinny Simpsoni viimase veerandaja korvid suurendasid vahet veelgi ja lõpuks kirjutas TÜ/Rock põhiturniiri viimases mängus võidunumbriteks 82:64 ja võitis sellega põhiturniiri 30 võidu ja kahe kaotusega.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul sai teisel poolajal maksma tihedam kaitse.

Esimesel poolajal mängis Valga väga hea mängu – viskasid sisse ja olime nendega kaitses hädas. Teisel poolajal saime kaitse aktiivsemaks  ja pidama. Kokkuvõttes tubli töö poiste poolt ja tasuks põhiturniiri esimene koht.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki parim oli vanameister Valmo Kriisa, kes tabas kuus kaugviset ning viskas kokku 22 punkti ja võttis kolm lauapalli. Kolm kaugviset sopsanud Vinny Simpsoni arvele jäi 19 ning Timo Eichfussile 11 punkti.

Valga/Maks&Mooritsa resultatiivseim oli 16 punkti ja kaheksa lauapalliga Miguel Ortega. Ferg Myrick kogus 15 punkti ning Viljar Veski viskas 12 silma.

TÜ/Rock lõpetas nüüd mängudeseeria, kus 16 päeva jooksul peeti 10 Alexela KML mängu. Järgmine nädal oluliselt lihtsamaks ei lähe, sest juba teisipäeval, 8. Aprillil kell 18.30 astutakse Prienais vastu sealsele Tonybeti meeskonnale ja auhinnalaual on pääs Balti liiga finaalidesse – selleks peab TÜ/Rock mängu võitma vähemalt kolme punktiga. Igal juhul on reedel, 11. aprillil ka Tartus BBL kohamäng algusega kell 17.45, aga kas vastane on esikohaduellis Šiauliai või pronksilahingud Tampere Pyrinto, saab selgeks teisipäeva õhtuks.

No Comments

Lisa kommentaar