Põhiturniiri lõpetasime kindla võiduga Viimsi üle

Eesti-Läti liiga põhiturniiri viimases mängus võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits tabeli kaheksandat Viimsi/Sportlandi. Et mõlemal meeskonnal oli play-offi asetus juba selge, siis suurt pinget mängu ei tekkinud ja kodumeeskond sai kirja kindla 106:86 võidu. Ty Gordon oli üleplatsimees 29 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud üle poole tuhande inimese nägid küllaltki pingevaba ja lahtist korvpalli. Leemet Böckleri kaks järjestikkust kaugviset alustasid avaveerandi keskel tartlaste 12:0 spurti, mille järel juhiti 16:4. Veerandi lõpuks Viimsi pisut kosus ja esimene periood lõppes Tartu 26:17 juhtimisel.

Nii nagu ka esimesel veerandil, lükkasid tartlased teise perioodi keskel käiku juurde ja viskasid seitse vastuseta punkti. Avapoolaja lõpuks juhtis Tartu juba 58:40.

Teisel poolajal Viimsi enam ohtlikult lähedale ei jõudnud. Kolmandal veerandil püsis vahe paarikümne punkti kandis ja enne viimast neljandikku näitas tabloo 81:64.

Viimasel veerandil sai Viimsi pisut hoogu Rolands Zakiselt ja pingilt kaugvisetega sekkundu Egert Hallerilt, aga mängu saatust see ei muutnud. Ty Gordoni ja Leemet Böckleri korvidest hoidis Tartu kindlat eduseisu ja võitis lõpuks mängu 106:86.

Ty Gordoni arvele kogunes ligi 25 mänguminutiga 29 punkti, kolm lauapalli ja kolm korvisöötu. Andrii Voinalovychil kulus oma 21 punkti viskamiseks 22 minutit. Leemet Böckler lisas 17 punkti ja viis lauapalli, Tomaš Pavelka 14 punkti ja Märt Rosenthal üheksa punkti ja andis ka 10 korvisöötu.

Malik Toppin oli Viimsi/Sportlandi edukaim 25 minuti ja kuue lauapalliga. Rolands Zakis sai kokku 20 punkti ja Devin Harris lisas 10 punkti.

Eesti-Läti liiga põhiturniiri 30 mänguga kogus Tartu Ülikool Maks & Moorits 20 võitu ja 10 kaotust. Sellega lõpetati põhiturniir neljandal kohal ja veerandfinaalis tuleb vastu BK Ventspils. Kahe võiduni peetava veerandfinaalseeriaga tehakse algust reedel, 24. märtsil Tartus. Teine mäng peetakse kolmapäeval 29. märtsil Ventspilsis ja vajadusel kolmas mäng laupäeval, 1. aprillil taas Tartus.

No Comments

Comments are closed.