Pikk võiduseeria lõppes Keilas

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidi Eesti-Läti liigas Keilas peetud kohtumises tunnistama Keila/Coolbet 80:73 paremust ja sellega lõppes tartlaste seitsmemänguline võiduseeria. Märt Rosenthal tõi meeskonna parimana 18 punkti ja võttis kaheksa lauapalli.

Keila Tervisespordikeskusesse oli kolmapäeval mängu vaatama kogunenud üle 400 korvpallisõbra. Kodumeeskond sai kaugvisetega initsiatiivi ja mängukindluse kätte ja võitis avaveerandi 27:17. Vigaderohkes ja küllaltki närvilises mängus said tartlased teisel veerandil oma kaitsesurve paremini üles ja õnnestumised kandusid ka rünnakule. Avapoolaja lõpuks olid tartlased vähendanud kaotusseisu kolmele, ent Keila juhtis siiski 39:36.

Teist poolaeg alustas Keila poolt hästi ameeriklasest mängujuht Kevin Johnson, kelle vedamisel suurendas Keila eduseisu taas kahekohaliseks. Veerandi keskel juhtis Keila pärast Johnsoni kolme vabaviset 55:42. Kolmanda veerandi lõpuks said tartlased vahet veidi väiksemaks ja enne viimast neljandikku oli seis 62:53.

Viimasel veerandil püüdis Tartu küll kodumeeskonda kinni püüda ja kohati jõuti isegi nelja-viie punkti kaugusele, aga alati oli Keilal vastus olemas. Kui mängida jäi 15 sekundit vähendas Anatoliy Shundeli kolmene vahe küll kahele, aga Keila näitas vabaviskejoonel kindlust ja vormistas mängu lõppskooriks 80:73 võidu.

Tartu parimana tõi Märt Rosenthal ligi 34 mänguminutiga 18 punkti ja kaheksa lauapalli. Rain Veideman lisas 16 punkti ja Johnny Hughes sai 12 punkti ja 11 lauapalliga kirja kaksikduubli.

Keila/Coolbeti resultatiivseim oli Kevin Johnson 20 punkti ja kaheksa lauapalliga. Luka Majstorovic panustas võitu 17 punkti ja viis lauapalli, Denis Krestinin kogus 13 punkti ja võrdselt 10 punkti peale jäid Kristen Kasemets ja Andrii Myronenko, viimasele ka kaheksa lauapalli.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on Eesti-Läti liigas kirjas seitse võitu ja kolm kaotust ja sellega asutakse tabelis neljandal kohal. Keila/Coolbetil on viis võitu ja viis kaotust.

Tartlaste järgmine mäng on reedel, 24. novembril, kui kodusaalis võetakse ülikoolide duellis vastu TalTech/OPTIBET. Pall pannakse Tartu Ülikooli spordihoones mängu kell 19.00.

No Comments

Comments are closed.