Peaaegu kodustatud suur leedukas Karolis Petrukonis

Loomulikult tahab iga fänn tunda, et teab oma meeskonda ning on igas mängus 100% iga meeskonnaliikme poolt. Selleks ei ole paremat viisi, kui mängijatest veidi rohkem teada saada ning esimesena istusimegi selleks maha juba teise aasta rocki-mehega, tsenter Karolis Petrukonisega. Karolis on fännides eelnevalt tekitanud üsna kahetisi tundeid, kuid temaga päriselt kohtudes on suure ja mõnusa suhtumisega Karla kohta väga raske midagi halba öelda.

Sa oled mõistagi ennegi Tartus olnud, aga mul on tunne, et fännid ei tea sinust kuigi palju, andsid ju vaid ühe intervjuu, kui eelmise hooaja alguses tulid. Kuidas sa ennast fännidele tutvustaksid?
Olen suur kutt Leedust, oma teisel hooajal siin, mulle väga meeldib. Suurepärane meeskond, suurepärased tiimikaaslased, mulle meeldib treener ja töötajad – lihtsalt hea meel on tagasi olla. Ma olen tegelikult päris lahe, jah. (naerab) Võtan asju üsna kergelt, mul võtab aega, et kedagi tundma õppida, aga ma saan hästi läbi kõigi tiimikaaslastega, teeme nalja, räägime omavahel. Mulle meeldib enda ümber hea õhustik luua.

Mis pani su tagasi tulema, kas see oli midagi konkreetset?
Esiteks, ma teadsin kuidas siin kõik toimib ja mulle see meeldis. Meeskond on hea, treener tunneb mind ja ma arvan, et ma suudan sellel hooajal rohkemat kui eelmisel. Ma tean, et paljud inimesed ootasid minult eelmisel aastal rohkem ja nüüd ma töötan enda parandamise nimel. Loodetavasti suudan aja edenedes midagi enamat näidata.

Tahtsin just öelda, et eelmisel hooajal oli su mäng ehk kohati natuke “kivine”, me nägime sinu võimeid päriselt alles finaalides. Kuidas sellele tagasi vaatad, mis on see, mille sellest kõige enam kaasa võtad?
Eriti suurte mängude puhul tuleb neid kohelda nagu need oleks su viimased. Tuleb endast kõik väljakule jätta ja anda oma 100%. Nii et kui koju jõuad, saad öelda, et tegin kõik, mis suutsin, mul ei ole midagi kahetseda.

Mida pead oma suurimaks tugevuseks väljakul?
Mõistagi olen suur tüüp, suur keha, nii et võitlus korvi all, lauapallid ja sedasorti asjad, oma meeskonna aitamine niipidi.

_DSC7277Ja mis oleks su suurim nõrkus? Kuidas sellest üle oled?
Seoses sellega, et ma olen suur, olen ma muidugi ka aeglane – see on üks asjadest, mille kallal praegu vaeva näen. Loodetavasti muutub see hooaja jooksul paremuse poole. Pean lihtsalt rohkem tööd tegema.

Kuidas võrdleksid end väljakul ja väljakult eemal? Meie näeme sind ju eelkõige ainult väljakul.
Ma ei teagi, raske küsimus. Väljakul püüan olla workmode’is. Muidu olen see tüüp, kes nalja teeb, aga väljakul on oluline töö, kuulan juhiseid ja võtan asja tõsiselt.

Mis on su isiklikud eesmärgid sellel hooajal?
Minu põhiline eesmärk on paremini mängida – oma statistikat parandada, meeskonda aidata. Oleme hetkel Eesti meistrid ja oleks väga hea, kui saaksime seda korrata. Meeskonna jaoks on põhiline eesmärk iga mäng võita. Hoolimata sellest, mis treener ütles, mängijana on minu jaoks oluline võita, kohelda kõiki mänge nagu see oleks see kõige olulisem. Ei tea ju, mis tulevik toob ja näiteks nädala pärast juhtuda võib.

Mainisid enne ka, et sa teadsid, et eelmisel hooajal ootasid inimesed sinust enamat. Kuidas see sind mõjutab, kas see sind üldse mõjutab?
Jah, muidugi. See paneb tundma, et sa ei saavutanud midagi, teeb eesmärgiks neile tõestamise, et suudad rohkem. Tahan seda neile eelmise aasta eest näidata.

Mõned lõbusamad küsimused ka: kui suures identiteedikriisis sa septembris olid, kui Eesti Riias Leedu vastu mängis?
No ma olin muidugi 100% Leedu poolt, aga me ei mänginud nii hästi ja teie jälle mängisite väga-väga hästi. Ju õnn oli vist seekord meie poolel?

Mis on kõige tüütum asi 212cm pikk olemise juures? Olen teistelt kuulnud, et nii pikk olla on üpris tüütu.
Oi, palju asju – ustest läbi minemine, riiete leidmine on alati probleem, autod muidugi… Mingit üht konkreetset asja ei olegi, ma olen lihtsalt sellega harjunud, ega ma ju muud ei tea. (naerab)

Anna meile natuke siseinfot: nimeta mingi tiimikaaslase naljakas või veider komme.
Ma ei tulegi kohe millegi peale, kõik on üsna normaalsed. (naerab)

Kui ma küsisin seda kunagi teiste käest, siis Augustas ütles, et kõige veidram on see, et Marek Doronin tõlgib alati laulusõnu inglise keelest eesti keelde.
Jah, kusjuures! Nüüd kui sa mainisid, siis jah, seda ta teeb küll, aga see ei ole imelik, see on lihtsalt naljakas.

Karolist, ja loomulikult ka ülejäänud meeskonda, saab järgmine kord kodus mängimas näha 20. oktoobril, mil mängime Valga-Valka Maks&Mooritsaga. Juba 22. oktoobril toimub ka selle kuu kinoskäik Rockiga, kus on võimalik mängijatel juba ise hõlmast kinni haarata ja uurida, mis meestega tegu on. Rohkem infot mõlema ürituse kohta leiad tiimi Facebookilehelt. Rocktoober on igatahes täies hoos!

Küsimusi esitas ja kirja pani Maria Kristiina Prass

No Comments

Lisa kommentaar