Pau-Lacq-Orthez näitas Tartu Ülikooli murekohad kätte

Täna õhtul pidas Tartu Ülikooli korvpallimeeskond oma teise kohtumise FIBA Europe Cup sarjas, kus käidi külas Prantsusmaal pika ajalooga Elan Bearnais Pau-Lacq-Orthezi meeskonnal, kes hetkel Prantsuse meistriliigas teist positsiooni hoiavad. Avaveerandil kindla vahe sisse teinud prantslased hoidsid seda lõpuni ja koju tagasi tuleb meeskonnal naasta 56:77 kaotusega.

Kohtumine algas selles taktis, milles Tartu omad sellel hooajal ikka minema on kippunud. Vastased said kohe avavilest väga hea hooga minema ja Tartu jäi kiirelt maha. Esimese veerandi keskpaigaks olid vastased peal 14:3 ning veerandi lõpuks oli seis juba 27:9 prantslaste kasuks, ehkki mõlemat poolt kimbutas probleem visketabavusega.

Teise veerandi mängupilt pakkus veidi enam lohutust, kuid seda vaid selles plaanis, et lõppkokkuvõttes suudeti tekkinud vahet lisaks kärisemast hoida. Tartul olid probleemiks pallikaotused ning mängupilt oli tervikuna selgelt siiski kodumeeskonna poolt domineeritud. Tasapisi hakkasid Tartu visked aga veidi paremini tabama ning see võimaldas lõpuks siiski vahe stabiilsena hoida. Poolajale mindi jätkuvalt 18-punkti kauguselt, 43:25.

Peale poolaega ei olnud mängupildis suurt muutust kummagi meeskonna heaks. Vabade viskekohtade leidmisega oli Tartul suuri raskusi ning ka kättevõideldud pallid ei kippunud ikkagi mitte läbi korvirõnga kukkuma. Visketabavus taas mõlemal poolel suureks probleemiks, kuid vastastl meie õnnetuseks kohe alguses kätte võideldud vahe tagalas olemas. Ka kolmas veerand lõppes sisuliselt “viigiga” ja vahe püsis – Pau-Lacq-Orthez ees 57:39.

Viimasel neljandikul jõudis Tartu kahel korral ja -12 peale ja tundus, et ehk võetakse hoog üles, kuid mõlemal juhul pandi nendele üritustele piir peale. Prantsusmaa korvid lihtsalt ei tundunud kuidagi tahtvat tartlaste palli vastu võtta ning vahe oli peagi taas 20 ümber, mõned siia-sinna. Pallikaotused püsisid samuti probleemina ning prantslased võtsid kindlasti oma. Mängu lõppskoor 77:56 ja selle hooaja alguses kimbutavad murepunktid valusalt kätte näidatud.

Meeskonna peatreener Gert Kullamäe ütles koduklubile mängujärgselt: “Kaotasime täna selle mängu esimese veerandajaga. Juba mitmes mäng järjest kui me alustame kehvasti ja see annab tervele mängule tooni. Kui mingil tasemel mängudes saame sellest üle ja suudame lõpuks võita, siis eurotasemel ei saa me seda endale lubada. Siit on väga palju õppida, sest esimene veerandaeg oli nagu halb unenägu. Ma arvan, et Pau Orthez oli ilmselt kõige kõvem tiim, kellega me oleme sel hooajal mänginud – neil on individuaalset jõudu ja kvaliteeti. Meil seda ilmselgelt nii palju pole ja peame teistmoodi hakkama saama. Prantslased on ilmselt esimesena siit grupist edasi. Nüüd on küsimus selles, kui palju esimene kaotus austerlastele kätte maksis. Kui me suudame nad võõrsil alistada, siis on endiselt kõik meie kätes.”

Tartu poole parim esitus jäi täna Janar Taltsile, kellelt 8 punkti ja 7 lauapalli, sealsamas ka Janari Jõesaar, 9 punkti, 5 lauapalli. Ainukesena jõudis kahekordse punktisummani Mandell Thomas, kes lisas 12 punkti, võttis 3 lauda ja andis 3 korvisöötu.

Tartu Ülikooli järgmine kohtumine on Olybet Karikavõistluste veerandfinaal TTÜ vastu, mis mängitakse sellel laupäeval, 29. oktoobril, Jõhvi Spordihoones, algusega kell 17.00. Ülekanded kohtumisest teevad nii Delfi kui ka TV6. Järgmine kodumäng on meeskonnal 4. novembril, kui Alexela KML-i raames sõidab külla G4S Noorteliiga.