Pasvalyses kindlustati BBL poolfinaali koht

Tartu Ülikool/Rock kindlustas Balti liiga poolfinaalikoha alistades teises mängus võõrsil põhiturniiri võitja Pasvalyse Pieno Zvaigzdes 52:50 ja kahe mängu kokkuvõttes 129:114 punktiga. Punktivaese kohtumise parim oli kolm kaugviset tabanud Vinny Simpson 15 punktiga.

Pasvalyse spordihoones peetud kohtumine kujunes mõlemalt poolt play-offidele omaseks võitluslikuks ja skoorivaeseks mänguks. Juba avaminutitest peale kinnises ja aeglases tempos kulgenud kohtumises astusid meeskonnad ühte jalga. Teise veerandaja alguses tegid esimesest mängust 13-punktilist reservi omanud tartlased Vinny Simpsoni kaugvisete najal väikese spurdi ja juhtisid kohtumist 21:15, ent peagi oli seis taas tasa ja seda tänu eelmisel aastal TÜ/Rockis mänginud Egidijus Dimsa korvidele. Poolajapausiks said TÜ/Rocki mängijad riietusruumi kaasa viia 27:24 eduseisu.

Samasuguses punktivaeses õhkkonnas kulges ka kolmas veerandaeg. TÜ/Rockil aitas initsiatiivi hoida korralik lauavõitlus ning mitmed mööda läinud visked heastati ründelaua võtmisega. Enne viimast neljandikku oli TÜ/Rock jäänud siiski punktilisse 40:41 kaotusseisu. Kuigi viimase neljandiku keskel sai kodumeeskond korraks kolme punktiga juhtima seisul 45:42, tõid Augustas Peciukeviciuse kuus järjestikkust punkti TÜ/Rocki taas mängu tagasi ja nii punnitati kohtumine 52:50 lõpuni. Mängu viimasel minutil sai Janar Talts sääre pihta löögi ja pidi seetõttu lõppu pingilt jälgima, aga väljakult ära läks mees omal jalala ja loodetavasti ei ole tegemist tõsise vigastusega.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul oli võit mänguilust olulisem.

Lühidalt öeldes parem kole võit kui ilus kaotus. Äärmiselt kõva võitlusega mäng ja kumbki meeskond ei mänginud rünnaku poolelt oma taset välja. Aga et playoff mängudes on punktivahe oluline, siis paneb see mängijad pingesse. Võitluse poolest kõikidele poistele suured tänud. Mäng oli vaimselt raske ja seda oli näha ka – rünnakul oldi krambis ja tahad või ei taha, siis nädal oli raske ja igaüks elab seda oma sisemuses erinevalt läbi. Peame nüüd leidma taas selle mõnusa rünnakurütmi, mida me oleme viimased neli kuud mänginud. Aga loodetavasti muutis see võit pead selgemaks ja andis positiivsust juurde, et selles ligias lähevad mängud edasi.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

TÜ/Rocki parim ja üleplatsimees oli Vinny Simpson 15 punktiga. Augustas Peciukevicius lisas 12 punkti ja kuus lauapalli.

Egidijus Dimsa oli Pieno Zvaigzdesi parim 14 punkti ja kuue lauapalliga. Arturas Jomantas lisas 11 punkti.

Nagu sel hooajal kombeks, siis TÜ/Rockil pikka puhukust ei ole ja Balti liiga poolfinaalidega jätkatakse juba esmaspäeval, 24. märtsil kell 20.00. Poolfinaalseeria vastaseks on eelmisel hooajal Balti liiga finaalis mänginud Prienaid Tonybeti meeskond, kes hetkel hoiab Leedu liigas teist kohta. Mängu piletid on peagi müügil Piletilevis – http://bit.ly/1fMFwz7

0 kommentaari

Lisa kommentaar