Pärnust võidulisa ei saadud

Tartu Ülikool Maks & Moorits sõitis oma Paf Eesti-Läti liiga 18. mänguks suvepealinna Pärnusse, kus teist korda nädala jooksul mängiti Pärnu Sadamaga. Võõrustajad hoidsid kohtumise ohjasid algusest peale enda käes ja võitsid mängu 87:65. Tartu parimana sai Hendrik Eelmäe kirja 13 punkti, Pärnu poolel kogus Robert Valge 19 punkti.

Pärnu spordihallis protokolli järgi ühe pealtvaataja silme all peetud kohtumist alustasid meeskonnad tempokalt ja kui esimese veerandi lõpuni jäi kolm minutit olid tablool Tartu 12:10 edunumbrid. Veerandi viimastel minutitel tegi Pärnu aga 11:2 spurdi ja juhtis veerandaja lõpuks 21:14.

Teisel veerandil sai Pärnu poolelt heasse hoogu lätlane Linards Jaunzems, kelle toel eduseisu järjest suurendati. Tartlased aga olid hädas mängust skoorimisega ja peamiselt saadi punkte vabaviskejoonelt. Vahepeal juba 17 punkti peale suurenenud vahe said tartlased siiski väiksemaks mängitud, aga Robert Valge kaugvise poolaja lõpusekunditel viis pärnakad poolajaks ette 49:36.

Kolmandal veerandil näitas Tartu meeskond oma selle mängu parimat minekut, aga sellest piisas ainult mänguseisu hoidmiseks, mitte järele tulemiseks. Kolmanda veerandi lõpus oli seis 66:53.

Viimase veerandit alustas Pärnu 8:2 spurdiga ja see otsustas lõplikult mängu saatuse ning edasine kujunes skoori vormistamiseks. Lõpuvile kõlades oli tablool Pärnu Sadama 87:65 võidunumbrid.

Neli meest said Tartu poolel kirja kahekohalise punktisumma. Hendrik Eelmäe viskas 13 punkti. Mängujuht Charles Barton kogus 12 punkti ja andis viis korvisöötu, aga patustas ka koguni seitsme pallikaotusega. Tomas Balciunas lisas 11 ja Oliver Suurorg 10 punkti.

Pärnu Sadama ridades sai Robert Valge enda arvele 19 punkti ning kaugvisked olid seejuures kolmest kolm. Mihkel Kirves lisas 18 punkti, Lauris Blaus 15 ja Linards Jaunzems 12 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd Paf Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kuus võitu ja 12 kaotus ning sellega asutakse kuuendal tabelireal. Pärnu Sadam juhib tabelit 16 võidu ja kolme kaotusega.

Tartlastel pidi olema järgmine mäng laupäeval, 30. jaanuaril Rakveres, aga see lükati Tarva isolatsiooni tõttu edasi. Seega on Tartul järgmine mäng neljapäeval, 4. veebruaril kui kodusaalis võetakse kell 19.00 vastu BC Kalev/Cramo.

Mängu tipphetked

No Comments

Comments are closed.