Pärnust teeniti võidulisa

Tartu Ülikool/Rock jätkab koduses G4S korvpalli meistriliigas võidulainel ja kolmandas kohtumises alistati võõral väljakul Pärnu 80:50. Justin Ingram ja Timo Eichfuss kogusid võrdselt 17 punkti.

Kohtumise esimene poolaega püsis Pärnu spordihoonesse kogunenud 400 pealtvaataja rõõmuks tasavägine. Korvidevaese alguse järel suutis kodumeeskond mängu terve esimese veerandaja juhtida ja võitis selle 15:8. Teise veerandaja alguses tegi TÜ/Rock 9:2 spurdi ja seadis sellega ülejäänud mängu tooni. Justin Ingrami 12 punkti veerandajaga viisid poolajapausiks TÜ/Rocki 31:26 ette.

Korralik saun köeti kodumeeskonnale aga kolmandal veerandajal, mille alguses tehti mõne minutiga 18:4 spurt ja sellega oli kodusaalis väga kehva visketabavust näidanud (kogu mängu peale tabati seitse kahepunktiviset ja viis kaugviset!) pärnakate selgroog murtud. Neljas veerandaeg kujunes juba skoori vormistamiseks ja oma selle hooaja esimesed punktid viskas ka juba teisel veerandajal mänguaega saanud meeskonna kapten Marek Doronin. Kohtumise lõpuks TÜ/Rockile veenev 80:50 võit.

Justin Ingram ja Timo Eichfuss kogusid TÜ/Rocki parimatena võrdselt 17 punkti, Eichfussil jäi kaksikduublist puudu kaks lauapalli. Silver Leppik viskas 12 punkti ja andis viis korvisöötu.

KK Pärnu parim oli noor leedukas Osvaldas Matulionis 12 punktiga. TÜ/Rockist Pärnus laenul olev Rain Raadik kogus aga kaksikduubli 10 punkti ja 14 lauapalliga.

TÜ/Rocki peatreenerit Gert Kullamäe hinnangul oli esimene veerandaeg täiesti kohutav. „Treenerid olid esimesel veerandajal täiesti masenduses – eelkõige just rünnakul toimuv tundus kohati täiesti uskumatu ja võis jääda mulje nagu oleks meeskond esimest korda kokku tulnud,“ hindas Kullamäe esimeset veerandaega väga kriitiliselt. „Õnneks mängu jooksul mehed kogusid end ja teisel poolajal suudeti eelkõige kaitses näidata seda mängu, mida me tahame. Oli ka näha, et meil oli teisel poolajal jõudu rohkem ja pink märksa pikem.“

Sel hooajal esimesi mänguminuteid teeninud Marek Doronini esitust hindas Kullamäe heaks. „Doroninit tahtsin kindlasti täna mängitada. Tema hea võitluslikkus oli tagasi ja seda on meeskonnal vaja. Pisut ebakindlust oli, aga tema pikka pausi arvestades on see täiesti mõistetav.“

Tartlasetel oli see kolmanadaks G4S KML võiduks, aga et kõik mängud lähevad arvesse kahekordselt, siis on tabelis kirjas kuus võitu ja sellega ollakse ka tabeliliider. Pärnu KK on ühe võidu ja kahe kaotusega kuuendal kohal.

TÜ/Rockil on võimalus võidulisa hankida juba kolmapäeval kui kodus võetakse vastu Tallinna Kalev. „Suur Kalev“ ehk Kalev/Cramo tuleb aga külla kaks päeva hiljem – reedel, 26. oktoobril. Mõlemad mängud algava TÜ spordihoones kell 19.00.

TÜ/Rock vs Pärnu – 80:50
Veerandajad – 8:15, 23:11, 23:9, 26:15
1P – 17/20 (85%) vs 21/34 (62%)
2P – 21/41 (51%) vs 7/29 (24%)
3P – 7/22 (32%) vs 5/21 (24%)
Lauapallid (ründelaud) – 29 (5) vs 39 (16)
Pallikaotused – 11 vs 19
Vaheltlõiked –13 vs 8
Korvisöödud – 15 vs 7

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud