Pärnust naastakse napi kaotusega

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidi võõrsil tunnistama Pärnu Sadama nappi 84:82 paremust. Davis Rozitis tõi meeskonna parimana 18 punkti ja võttis viis lauapalli, Rain Veideman lisas 13 punkti.

Pärnu spordihallis ligi 600 inimese ees peetud kohtumises oli pinget kuni lõpusekunditeni välja. Pärnu sai avaveerandi keskel kätte 21:13 eduseisu, mille tartlased 7:0 spurdiga veerandi lõpuks minimaalseks vähendasid. Ka teise veerandi alguses suutsid pärnakad viie-kuue punktiga ette saada, aga taaskord sai seisu tasa ja isegi hetketi mõne punktiga ette. Poolaeg lõppes aga 46:46 viigiseisul.

Kolmanda veerandi keskpaigas oli mängu seis viimast korda viigis 57:57 peal, ent sealt said pärnakad mõne tabava kaugviskega initsiatiivi ja enne viimast neljandikku juhtis Pärnu 65:61. Viimasel veerandil suurendasid pärnakad oma mängujuhi Siim-Markus Posti vedamisel eduseisu veelgi ning 5.22 enne mängu lõppu juhiti juba 76:65. Kui mängu lõpuni jäi poolteist minutit hakkas Pärnu 10 punktiline eduseis kiiresti Tartu üleväljapressi all sulama ja kaheksa kiire punktiga vähendati vahe vaid kahele. Kristjan Kitsingul oli lõpusekunditel võimalus ka mängu otsustav kaugvise tabada, ent see läks mööda ja Pärnu sai tabelisse kirja magusa 84:82 võidu.

Davis Rozitis sai ligi 19 mänguminutiga kirja 18 punkti ja viis lauapalli. Rain Veideman lisas 13 ja Devin Harris 12 punkti ja seitse korvisöötu. Kristjan Kitsingu arvele jäi 11 punkti ja viis lauapalli.

Suurepäraselt tegutsenud Siim-Markus Post oli üleplatsimees 25 punkti ja 15 korvisööduga, sinna juurde ka kaheksa lauapalli. Menno Dijkstra lisas 21 punkti ja seitse lauapalli. Troy Barnies lõpetas mängu 18 punkti ja kaheksa lauapalliga ning Robert Valge 11 punkti peal.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on Eesti-Läti liiga tabelis kirjas 17 võitu ja üheksa kaotust ning sellega ollakse viiendal kohal. Pärnu Sadam on 14 võidu ja 13 kaotusega kaheksandal ehk viimasel play-offi kohal.

Tartlasi ootab laupäeval, 9. märtsil kell 17.00 ees kodumäng BC Prometeyga ning järgmisel teisipäeval, 12. märtsil peetakse kodus Põhja-Euroopa korvpalliliiga veerandfinaalseeria avamäng CSO Voluntariga Rumeeniast.