Pärnus anti põhimeestele puhkust ja võeti raske võit

Tartu Ülikool/Rock pidas oma nädala teise mängu Pärnus. Et eestlastest põhimehed said peatreeneri otsusel puhkust, siis oli mäng lõpuni tasavägine ja lõpuks sai TÜ/Rocki kirja raske 79:71 võidu Pärnu Sadama üle. 39 minutit mänginnud Tanel Kurbas tõi parimana 26 punkti.

Pärnu spordihallis peetud kohtumise avapoolaeg kulges tartlaste dikteerimisel. Esimese veerandaja keskel sai TÜ/Rock sisse nelja-viie punktilise edu ja veerand lõppes seisul 20:16. Suurem vahe õnnestus tartlastel sisse saada veerandaja keskel tehtud 10:3 spurdiga ning poolaja lõpuks juhtis TÜ/Rock 40:32.

Kolmanda veerandaja keskel oli aga Janar Taltsi, Gert Dorbeku ja Tanel Soku minutiteta mänginud TÜ/Rock lasknud pärnakad mängu tagasi ja Mark Dorrise korvi järel oli eduseis vaid kahpunktiline 47:45. Paar minutit hiljem läks Pärnu mängu Robert Valge kaugviskest ka juhtima ja juhtis ka kolmanda veerandaja järel 59:57.

Pärnakate mõnepunktiline eduseis püsis kuni neljanda veerandaja keskpaigani. Siis viisid aga Tanel Kurbase ja Karolis Petrukonise korvid tartlased taas ette ja viimaste minutitega enam initsiatiivi käest ei antud. Tanel Kurbase pealtpanek lõpetas mängu seisul 79:71.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul kallutasid kogemused lõpuks mängu siiski tartlastele.

Eksperimenteerisime täna koosseisuga. Kuna vastas oli noor meeskond, siis tahtsin, et ka meil saaksid rohkem minuteid need, kes muidu pole mänginud. Aga nagu eksperimentidega ikka kipub minema, siis asjad ei sujunud nii nagu oleks tahtnud. Lõpuks tõi suuresti Tanel Kurbas meid siiski olukorrast välja ja suutis oma kogemused maksma panna.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Tanel Kurbas oli üleplatsimees 26 punktiga ning seejuures sai ta puhkust vaid minutiks. Brian Harperi arvele kogunes 17 punkti ja seitse lauapalli. Evaldas Žabas viskas 13 punkti, võttis viis lauapalli ja andis neli korvisöötu. Karolis Petrukonis oli üheksa punkti ja 11 lauapalliga lähedal kaksikduublile.

Paulius Petrilevicius sai Pärnu Sadama eest kirja kaksikduubli 17 punkti ja 12 lauapalliga. Samuti 17 punkti kogus Robert Valge. Mark Dorrise kontole kogunes 13 punkti ja seitse lauapalli.

TÜ/Rockile oli see 15. võit Alexela KMLis ning sellega ollakse tabelis teisel kohal BC Kalev/Cramo järel. Pärnu Sadam on nelja võidu ja üheksa kaotusega seitsmendal real.

Järgmisel nädalal jätkab TÜ/Rock mänge FIBA Europe Cup sarjas ning kolmapäeval, 13. jaanuaril kohtutakse Krasnojarskis sealse Eniseyga. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 14.10 ja kui tehnilised asjaolud lubavad, teeb mängust ülekande ka Delfi Sport.

No Comments

Lisa kommentaar