Pärnult võeti kodus magus revanš

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas oma jaanuari teises kodumängus Pärnu Sadama võistkonda. Kui suvepealinnas tuli pärnakate kaheksapunktilist võitu tunnistada, siis kodusaalis võeti 82:73 revanš. Robert Valge viskas 21 ja Tanel Sokk 18 punkti, Pärnu parim oli Märt Rosenthal 23 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli PAF Eesti-Läti liiga playoffi piiri peal olevate võistkondade omavahelist mängu vaatama kogunenud üle poole tuhande pealtvaataja. Tartlased said tabavate kaugvisetega oma mängu avaminutitest peale käima. Veerandi keskel vähendas Pärnu vahe küll kuue peale, aga tartlased olid avaveerandi lõpuks ees 27:16.

Teisel veerandil oli Tartu Ülikooli edu vahepeal juba 18 punkti, aga tänu tabavatele vabavisetele suutsid pärnakad selle taas väiksemaks mängida ning esimene poolaeg lõppes Tartu 46:35 eduseisus.

Mängu teine poolaeg kulges üsnagi samas rütmis – kodumeeskond dikteeris tempot ja Pärnu püüdis selles püsida. Tartu poolel tabasid rasketel hetkedel Tanel Sokk ja Robert Valge ning see hoidis meeskonda ees. Enne viimast neljandikku oli tablool Tartu Ülikooli 62:52 eduseis.

Ilma oma ühe liidri Jeremiah Pageta mänginud Pärnu ei andnud küll alla, aga ohtlikult lähedale nad ka ei jõudnud. Kohati saadi vahe küll kuue peale, aga Tartu murdmiseks sellest ei piisanud. Nii sai Tartu Ülikool turniiritabelisse kirja seitsmenda võidu numbritega 82:73.

Robert Valge tõi meeskonna suurima skoorijana 21 punkti ja andis neli korvisöötu. Tanel Soku arvele kogunes 18 punkti, viis korvisöötu ja neli lauapalli. Adomas Drungilas viskas 17 punkti ja võttis kaheksa lauapalli ning Kregor Hermet tõi 10 punkti.

Neli kaugviset tabandu Märt Rosenthal oli Pärnu Sadama parim 23 punkti ja seitsme lauapalliga. Marko Stojadinovic lisas 13 ja Lauris Blaus 10 punkti ja üheksa lauapalli.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul tehti mänguks hea eeltöö ja see tõi edu. „Me saime kohe alguses korralikult minema ja see aitas kogu ülejäänud mängu dikteerida. Pärnu täna väga millegagi ei üllatanud ja ainuke, millega me hakkama ei saanud, oli oma laua kontrollimine. Aga kokkuvõttes on hea, et võitsime üheksaga, sest Pärnus kaotasime kaheksaga ja mingil hetkel võib see üks punkt oluline olla. Oleme saanud nüüd korralikult trenni teha ja selle pealt on mängupilt paranenud. Aga eks ole näha, mis saab siis kui koolid taas täistuuridel pihta hakkavad,“ sõnas Vene.

Võiduga tõusis Tartu Ülikool üle pika aja taas play-offi piirist ülespoole. 16st mängust on kogutud seitse võitu ja üheksa kaotust. Pärnu Sadam on kaheksa võidu ja 11 kaotusega üheksandal real.

Tartu Ülikooli järgmine mäng on nädala pärast võõrsil AVIS UTILITAS Rapla vastu. Laupäeval, 25. jaanuaril peetavale mängule sõidab ka fännibuss. 29. jaanuaril mängib Tartu võõrsil BC Kalev/Cramoga ning laupäeval, 2. veebruaril võõrustab BK Ventspilsi.

Mängu tipphetked

Mäng täispikkuses

No Comments

Comments are closed.