Pärnu vastu kontrolliti kohtumist ja võeti G4S KMLi seitsmes võit

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängis teist päeva järjest G4S meistriliigas ning Pärnus teeniti oma seitsmes võit. Kogu kohtumist kontrollinud Tartu Ülikool võitis tulemusega 96:78 ning on nüüd täisedu seitsme võiduga tabeli liider. Neli kaugviset tabanud Silver Leppik oli meeskonna parim 21 punkti, kuue lauapalli ja kuue korvisööduga.

Lühidalt:
Võtmemängija: Silver Leppik – käesoleva hooaja parim esitus 21 punkti, kuue lauapalli ja kuue korvisööduga teenis mehele enim mänguminuteid
Murdehetk: Teise veerandaja algus, kui Tartu Ülikool oli esimesel veerandajal sisse saanud 15 punktilise eduseisu ning hoidis Pärnut neli minutit kuival suurendades eduseisu paarikümnele punktile
Suurim peavalu: sundimata pallikaotused – Tartu Ülikool tegi 19 pallikaotust, millest Pärnu vaheltlõikega lõppes vaid kuus

Mängueelselt:
– Tartu Ülikool pidas eile õhtul kohtumise TTÜga, mille võitis tulemusega 96:79.
– Ülikoolimeeskond sõitis Pärnusse 10 mehega, põhirivistusest puudusid vigastuste tõttu Sten Sokk, tänane sünnipäevalaps Timo Eichfuss, Rain Raadik ja Marek Doronin.
– Pärnakate viimane mäng oli kolmapäeval peetud kohtumine Piimameister Otto/Raplaga, mis kaotati 61:68

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna 30:15, 21:15, 18:22, 27:26

Tartu Ülikool sai kohe avavilest hea hoo sisse ning algkoosseisu edutatud Silver Leppik ning Asko Paade suurendasid paari minutiga eduseisu 12:2 peale. Kiire ja lahtise korvpalliga võideti avaveerandaeg 30:15. Teise veerandaja algul hoiti pärnakad neli minutit kuival ning ise visati selle ajaga kuus punkti. Nii oli Tartu Ülikool sisse saanud korraliku eduseisu, mis enamvähem sellisena kogu mängu ka püsis. Poolajavileks oli seis 51:30 tartlastele.

Teisel poolajal said Tartu Ülikooli poolt mängu ka noored mängumehed ning pärnakad olid Rannar Raabi vedamisel varmad olukorda ära kasutama. Nii oli veerandaja keskel eduseis sulanud kümnele punktile seisul 68:58. Lähemale kodumeeskond siiski ei pääsenud, seis Rain Veidemani vedamisel tõmmati korralikum vahe taas sisse.

Korviderohke viimane veerandaeg jõujoontes muutuseid ei toonud ning mängu lõpuks võttis Tartu Ülikool kindla 96:78 võidu

Resultatiivseimad
Silver Leppik tegi oma senise hooaja parima esituse tabades kuuest kaugviskest neli ning kogudes 21 punkti, kuus lauapalli ja kuus korvisöötu. Asko Paade arvele jäi 20 punkti ja kuus lauapalli. Tanel Kurbas viskas 18 ning Bill Amis 14 punkti.

Pärnu parim oli Rannar Raap 20 punkti, seitsme lauapalli ja nelja korvisööduga. Siim Joosep kogus 16 punkti ja seitse lauapalli, Rain Kärner 13 ja Kristjan Voolaid 11 punkti.

Peatreeneri kommentaar
„Mäng andis võimaluse proovida erinevaid mehi, sest saime alguses kohe initsiatiivi ja esimese poolajaga vahe sisse Teisel poolajal mingi hetk natuke hakkasime liiga lihtsalt lootma, et tuleb kätte, aga osutati head vastupanu ja üks-üks kaitses jäime hätta. Siiski oli mäng meie kontrolli all,“ sõnas peatreener Indrek Visnapuu. „Iga võit annab positiivset emotsiooni, samas ilmselgelt oleme olukorras, kus igas mängus ja igal hetkel peame olema hästi kontsentreeritud ja endast maksimumi andma. Meil tuleb olla igas situatsioonis hammastega kinni, sest tänane teine mäng on ilmekas näide, kuidas kasvõi natukene enda maksimumist järgi andes võib ootamatu kaotus tulla.“

Numbrite võrdlus (TÜ vs Pärnu)
Visketabavus – 59,1% vs 40,3%
1P – 11/17 (65%) vs 16/19 (84%)
2P – 32/48 (67%) vs 25/56 (45%)
3P – 7/18 (39%) vs 4/16 (25%)
Lauapallid (ründelaud) – 34 (9) vs 33 (15)
Korvisöödud – 16 vs 11
Pallikaotused – 19 vs 19
Vaheltlõiked – 15 vs 6

Tabeliseis
Et Tallinna BC Kalev/Cramo kaotas Piimameister Otto/Raplale, siis tõusis Tartu Ülikool turniiritabeli ainuliidriks seitsme võiduga seitsmest mängust. Rakvere Tarvas on viie võidu ja kolme kaotusega kolmandal kohal.

Järgmine mäng
Tartu Ülikool järgmised mängud on Leedu peetavad Balti liiga kohtumised. Reedel, 25. novembril mängitakse kell 18.30 Prienais sealse Rudupise meeskonnaga ning päev hiljem kohtutakse Pieno zvaigzdesiga.

No Comments

Lisa kommentaar