Pärnu hea kaitse tõi Tartule esimese kaotuse

Tartu Ülikool Maks & Moorits sõitis hooaja teiseks PAF Eesti-Läti liiga mänguks Pärnusse, kus ootas ees samuti võiduga hooaega alustanud Pärnu Sadam. Kodumeeskond kontrollis kohtumist pea terve mängu ja nii pidid tartlased kirjutama tabelisse esimese kaotuse numbritega 62:76. Hendrik Eelmäe tõi Tartu parimana 15 punkti ja andis seitse korvisöötu.

Pärnu spordihallis mõnesajapealise publiku ees peetud kohtumise avaveerand kulges tasavägises heitluses ning lõppes pärnakate 18:17 eduseisul. Teisel veerandil leidis Pärnu Sadama soomlasest mängujuht Edon Maxhuni väga hästi korvi alt üles lätlase Lauris Blausi ja tartlased ei suutnud teda kuidagi takistada. Veerandi keskel tehtud 14:0 spurdiga haarasid võõrustajad mänguohjad ning võitsid poolaja 42:30.

Pärast poolajapausi ei suutnud tartlased oma mängupilti olulist muudatust tuua ja pärnakate mängujuht Maxhuni tundis ennast järjest kindlamalt ja tõmbas ka kogu meeskonna kaasa. Veerandi lõpuks oli Pärnul pärast 9:0 spurti käes mängu suurim eduseis seisul 63:38.

Viimasel veerandil, kui võitja oli suures plaanis juba selge, said mõlemad meeskonnad pingevabamalt tegutseda – pärnakad panid mängu ka pingi tagumise otsa mehi ja Tartu sai oma rünnaku pisut paremini jooksma. Mängu lõppskooriks vormistati Pärnu Sadama 76:62 võit.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ridades tegi parima esituse ligi 35 minutit mänginud Hendrik Eelmäe, kelle arvele kogunes 15 punkti ja seitse korvisöötu. Robin Kivi lisas 10 punkti.

Pärnu Sadama liider Edon Maxhuni lõpetas mängu 18 punkti ja seitsme korvisööduga. Lauris Blaus lisas 15 punkti ja kaheksa lauapalli. Robert Valge arvele kirjutati 14 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul ei lasknud Pärnu hea kaitse oma mängu üles võtta.

Jäime täna hätta sellega, et nad suutsid meid survestada, söötmise raskeks teha ja sundisid rasketele visetele. Tegime küll korraliku eeltöö, aga platsil ei olnud me selleks ikkagi valmis. Kui pärast esimest mängu võis mõni arvata, et nii lihtsalt see käibki, siis täna toodi taas maa peale ja näidati, et palju tööd on vaja veel teha.Toomas Kandimaa, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd tabelis kirjas üks võit ja üks kaotus. Järgmine võimalus võidulisa hankida on laupäeval, 24. oktoobril Tallinnas kui mängitakse Taltechi võistkonnaga. Esimese kodumängu saavad tartlased pidada kolmapäeval, 28. oktoobril ning siis tuleb külla AVIS UTILITAS Rapla meeskond.