Pärnu asus poolfinaale 1:0 juhtima

Tartus tehti algust Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriaga Tartu Ülikool Maks & Moorits ning Pärnu Sadam vahel. Kodumeeskond oli hädas visketabavusega ja nii läksid pärnakad 71:56 võiduga seeriat juhtima. Ty Gordon tõi Tartu parimana 13 punkti, seitse lauapalli ja andis kuus korvisöötu.

Esimesele poolfinaalmängule oli kaasa elama tulnud üle tuhande inimese. Esimesel veerandajal püsis mäng tasavägine ja alles viimase minutiga sai Pärnu pisut vahe sisse ja avaveerand lõppes 19:15 suvepealinlastele. Teise veerandi keskel tabas tartlasi kolmeminutiline mõõn, mille jooksul ise visati kaks punkti ning Pärnul lasti visata 11 silma. Poolajapausiks õnnestus tartlastel vahet küll väiksemaks saada, ent Robert Valge viimase sekundi kolmene tõi tabloole Pärnu edunumbrid 40:32.

Teisel poolajal ei õnnestunud tartlastel vahet kuidagi väiksemaks saada. Koduväljakul oldi hädas visketabavusega ja Pärnu püsis pidevalt kümnekonnapunktilises eduseisus. Dontarius Jamesi viimase sekundil kõrgelt hüppelt tabatud kolmene tõi enne viimast veerandit tabloole seisu 55:45 Pärnule. Viimasel veerandil vahe alla kümne punkti ei läinud ja nii sai Pärnu Sadam seeria avamängus kindla 71:56 võidu.

Ligi 29 minutit mänginud Ty Gordon sai kirja 13 punkti, seitse lauapalli ja kuus korvisöötu. Tomaš Pavelka lisas üheksa punkti ja üheksa lauapalli ning samuti üheksa punkti peale jäi Andrii Voinalovych.

Pärnu Sadama suurim skoorija oli Isaiah Hart 15 punktiga. Võrdselt 14 punkti lisasid Matthew Mccarthy ning Sverre Aav. Robert Valge panustas võitu 10 punktiga.

Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria teine mäng peetakse Pärnus reedel, 5. mail algusega kell 19.00 ning kolmas mäng taas Tartus esmaspäeval, 8. mail kell 19.00. Vajadusel toimub neljas mäng Pärnus 10. mail ja viies Tartus 12. mail.

Kolmapäeval alustavad teist poolfinaalseeriat BC Kalev/Cramo ning KK Viimsi/Sportland.