Pärnu alistati korraliku lisaajathrilleriga

Paf Eesti-Läti liigas esimest võitu jahtinud Tartu Ülikool Maks & Moorits võttis kodusaalis vastu Pärnu Sadama meeskonna. Mõlemalt poolt üles-alla teise poolaja järel läks mäng lisaajale, mille Tartu meeskond enda kasuks pööras ja lõpuks 82:77 võidu tabelisse kirjutas. Emmanuel Wembi tõi Tartu eest 19 punkti ja võttis seitse lauapalli. Andris Misters oli Pärnu särgis üleplatsimees 22 punktiga.

Tartu Ülikooli spordihoones paarisajapealise publiku ees peetud kohtumise avapoolaega kontrollis kodumeeskond, kuigi mänguskoor püsis tasavägine. Et Pärnu meeskond saatis hiljuti koju nii ameeriklasest tagamängija kui tsentri, siis kohanesid pärnakad uue olukorraga ja Pärnu jaoks aitas mängu tasakaalus hoida lauavõitluse kontrollimine. Hiljuti peatreenerit vahetanud Tartu meeskond näitas meeskondlikku ja aktiivset tegutsemist ja pingilt tõid head energiat mängu Emmanuel Wembi ja Patrik Saal. Avaveerand Tartule 18:16 ning esimese poolaja lõpuks juhtis Tartu 40:34.

Kolmandal veerandil tabas aga kodumeeskonda täielik krahh, sest poolaja avaminutil tabatud Patrik Saali kaugvise jäi pikaks ajaks meeskonna ainsaks korviks, samas kui Pärnu viskas 23 vastuseta punkti ja pööras poolaja kaotusseisu 15-punktiliseks eduseisuks. Mihkel Kirvese pealtpanek tegi Pärnu eduks enne neljandat perioodi 62:45.

Tartu meeskonnal jätkus aga sisu neljandal veerandil taas seis ringi pöörata ning Wembi korv alustas 17:2 spurti, mille järel oldi kolm minutit enne normaalaja lõppu taga vaid kolme punktiga seisul 61:64. Hendrik Eelmäe kaugvise viigistas seisu 66:66 peal. Kui mängida jäi 10 sekundit ja seis oli viigis, tehti Andris Mistersi vastu kaugviskel viga ja lätlane tabas kõik kolm kaugviset. Tartlaste normaalaja viimase rünnakuga suutis aga Oliver Suurorg kaugviskega mängu taas viigistada ja seisul 71:71 mindi lisaajale.

Lisaajal said tartlased tänu Rosenthali ja Eelmäe kaugvisetele kätte eduseisu. Mistersi kaugvise vähendas vahe kahele seisul 79:77, ent Wembi ja Rosenthali vabavisked kindlustasid tartlastele Eesti-Läti liiga esimese võidu seisuga 82:77.

Pingilt sekkunud Emmanuel Wembi mängis ligi 31 minutit, viskas 19 punkti ja võttis seitse lauapalli. Adomas Drungilas sai kirja 13 punkti ja 10 lauapalli ning kolm kaugviset tabanud Oliver Suurorg viskas samuti 13 punkti. Hendrik Eelmäe ja Patrik Saali arvele jäi võrdselt 12 punkti.

Samuti pingilt alustanud Andris Misters kogus üleplatsimehena 22 punkti ja neli lauapalli. Artur Konontsuk sai mänguaega 38 minutit ja kirja 19 punkti. Mihkel Kirves kogus 13 punkti ja 16 lauapalliga võimsa kaksikduubli.

Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreeneri Nikolajs Mazursi hinnangul näitas meeskond iseloomu.

„See oli meestele väga vajalik võit ja nad näitasid iseloomu, kui võitlesid end tagasi 17punktilisest kaotusseisust. Mängijad saavad sellest kindlust juurde ja mäng-mängult hakkab meeskond ka paremini mängima. Seda, mis toimus meie mänguga täna kolmandal veerandil, ei oska ilmselt keegi seletada. Mängujoonise ehitamine ja rollide paika saamine alles käib. Aitäh kõikidele saali tulnud toetajatele.”Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Liigade mängugraafikus on nüüd paarinädalane koondisepaus ja tartlaste järgmised mängud on detsembris, kui kohe kuu alguses võõrustatakse kahel järjestikkusel mängupäeval Põhja-Euroopa korvpalliliiga teist etappi. Järgmine Paf Eesti-Läti liiga mäng on laupäeval, 4. detsembril, kui Tartusse tuleb Riia VEF.

Mängu tipphetked

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud