Pärnu alistati kodusaalis kindlalt 111:68

Koduse G4S korvpalli meistriliiga esimese ringi eelviimases mängus võttis Tartu Ülikooli meeskond kodus vastu Pärnu KK. Poolajavileks juhtisid tartlased 59:25 ning mängu lõppedes näitas tabloo võõrustajate 111:68 võitu. Tanel Kurbas kogus meeskonna parimana 24 punkti ja võttis seitse lauapalli.

Mängueelselt:
– Tartu Ülikooli meeskonnal ei teinud vigastuse tõttu kaasa Rain Raadik ja Sten Sokk.
– Tartu Ülikooli viimane mäng oli reedel, kui kodusaalis jäädi alla Šiaulaile 94:109.
– KK Pärnu mängis viimati eile õhtul ning siis kaotati Piimameister Otto/Raplale 74:93.

Mängu käik

Veerandajad TÜ poolt vaadatuna 31:15, 28:10,24:18, 28:25

Avaminutitest peale juhtinud kodumeeskond tegi juba esimese veerandajaga korraliku vahe sisse ja võitis esimese neljandiku 31:15 ning poolajavileks oli vahe suurendatud juba 34 punkti peale seisul 59:25.

Teisel poolajal said kätt proovida ka muidu vähem mänguaega saavad mehed ja eriti hästi kasutas seda ära Kristjan Evart, kelle kuuest kaugviskest maandus korvis neli. Suures eduseisus ja pingevabas mängus said ka külalised viimase kahe veerandajaga oma mängu näidata ja nii vähenes teisel poolajal küll eduseis, aga mängu lõpuks võttis Tartu Ülikool 111:68 võidu.

Resultatiivseimad
Tanel Kurbas tabas viiest kaugviskest neli ja lõpetas mängu 24 punkti, seitsme lauapalli ja nelja korvisööduga. Kristjan Evarti arvele kogunes 20 punkti. Rain Veideman ja Bill Amis viskasid võrdselt 14 punkti ja võtsid vastavalt seitse ja kaheksa lauapalli. Silver Leppik lõpetas mängu 13 ja Asko Paade 11 punktiga. Tartu Ülikoolil oli küll pingil, aga sai puhkepäeva Vallo Allingu.

Pärnu poolel viskas Rain Kärner 17, Rannar Raap 16 ja Toomas Raadik 13 punkti.

Numbrite võrdlus (TÜ vs Pärnu)
Viskeprotsent – 57,6% vs 37,7%
1P – 23/30 (77%) vs 13/16 (81%)
2P – 26/38 (68%) vs 23/49 (47%)
3P – 12/28 (43%) vs 3/20 (15%)
Lauapallid (ründelaud) – 49 (15) vs 25 (8)
Korvisöödud – 21 vs 6
Pallikaotused – 21 vs 17
Vaheltlõiked – 11 vs 11

Tabeliseis
G4S KML turniiritabelis ollakse 11 võidu ja ühe kaotusega teisel kohal BC Tallinna Kalev/Cramo järel. Pärnu on kahe võidu ja 11 kaotusega kaheksandal ehk viimasel kohal.

Järgmine mäng
Tartu Ülikooli korvpallimeeskond lõpetab G4S KMLi esimese ringi mänguga Valga vastu ning pall pannakse mängu neljapäeval, 15. detsembril kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones. Pilet mängule on 3€ ja sooduspilet 2€.