PAF Superkarikas lõppes Tartu jaoks veerandfinaalis

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas PAF Superkarika veerandfinaali korduskohtumise BC Kalev/Cramoga ning pidi Tallinnas vastu võtma 55:88 kaotuse. Sellega lõppesid ka selle hooaja PAF Superkarika mängud. Oliver Suurorg tõi tänase mängu parimana 14 punkti ja andis neli korvisöötu.

Saku Suurhallis paarisajapealise publiku ees peetud kohtumises jätkus tasavägist mängu esimeseks poolajaks. Tartlased alustasid mängu enesekindlalt ja veerandi keskel tehtud 6:0 spurdi järel juhiti 13:7. Esimese veerandaja võitis Tartu võistkond 15:13.

Teisel veerandil olid mõlemad meeskonnad hädas tabavusega ja nii kasvas skoor küllaltki vaevaliselt. Korraks pääsesid kalevlased viie punktiga ette, aga tartlased said kolme korviga mängu tagasi ning poolaeg lõppes koos Tanel Kurbase viskega Kalev/Cramo 30:27 eduseisus.

Pikal poolajapausil vaatas kodumeeskond oma konspektid ilmselt tõsiselt üle, sest kolmandal veerandajal sai Kalev/Cramo oma rünnaku palju paremini toimima. Chavaughn Lewis tõi veerandajal 14 punkti ning Devin Thomas lisas üheksa ja nii libisesid kalevlased järjest suuremasse eduseisu. Kolmanda veerandi lõpuks näitas tabloo seisuks 66:44 kodumeeskonnale ja sellega oli mängu ja seeria saatus otsustatud.

Viimasel veerandil vormistati mängu lõppseisuks 88:55 ja seega liikus Kalev/Cramo PAF Superkarikas edasi poolfinaali, kus ootab neid eest Tallinna Kalev/TLÜ meeskond.

Oliver Suurorg sai Tartu Ülikool Maks & Mooritsa särgis parimana kirja 14 punkti ja neli korvisöötu. Hendrik Eelmäe lisas 13 ning Tomas Balciunas 12 punkti ja seitse lauapalli. Tartu poolel ei teinud pisivigastuse tõttu kaasa ameeriklasest mängujuht Channel Banks.

Kalev/Cramo võistkonda vedas Chavaugn Lewis 20 punkti, kuue lauapalli ja viie korvisööduga. Devin Thomas lisas 19 punkti ja üheksa lauapalli. Võrdselt 11 punkti peale jäid Marcus Keene, Kregor Hermet ja Janis Kaufmanis.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa hinnangul hakati teisel poolajal lahendustega kiirustama. „Esimesel poolajal püsisime mängus, aga teisel hakkasid nad vabadelt kohtadelt paremini ära viskama. Me võtsime rünnakul kiirustatud lahendusi ja kui need ei tabanud, siis tuli vahe sisse. Kui oli kannatust rohkem, siis mängisime paremini. Selliste satsidega ei saa võidu jooksma hakata, vaid tuleb oma võimalusi kannatlikult otsida. Ja kui võrrelda esimese ja teise poolaja statistikat, siis vabavisete arv ja korvisöödud räägivad mängu kohta loo ära,“ sõnas Kandimaa.

Ameeriklasest mängujuhi Channel Banksi eemale jäämise kohta ütles Kandimaa, et ei tahetud liigseid riske võtta. „Channel libises reedel trennis ja tegi jalale liiga. Arvestades, et kolmapäeval on meil liigamäng TalTechiga, siis me ei tahtnud täna liigset riski võtta ja jätsime ta pingile,“ ütles Kandimaa.

Tartu Ülikool Maks & Moorits mängud jätkuvad nüüd PAF Eesti-Läti liigas ning kolmapäeval, 4. novembril võetakse kodus vastu TalTechi meeskond. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud