PAF Superkarika veerandfinaalis tuli vastu võtta kaotus Kalev/Cramolt

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna PAF Superkarika veerandfinaalseeria vastaseks on valitsev Eesti meister BC Kalev/Cramo. Seeria avakohtumise võitsid kalevlased Tartus 88:69. Tartu Ülikooli parim oli Hendrik Eelmäe 13 punkti ja seitsme lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli kohtumist vaatama kogunenud ligi pooltuhat inimest – kõik maskides ja hajutatult nagu eeskiri nõudis. Kohtumine kulges algusest lõpuni Kalev/Cramo kontrolli all, kuigi tartlased näitasid kohati südikat vastupanu ja mängisid rünnakud edukalt lõpuni. Avaveerandi lõpuks juhtis Kalev/Cramo 25:19 ning poolajaks 46:36.

Suurem vahe tuli sisse kolmandal veerandil, kui kalevlaste liider Marcus Keene’i vedamisel tehti 9:0 spurt. Hendrik Eelmäe ja Sverre Aav vähendasid kaugivisetega küll pisut vahet, aga enne viimast neljandikku juhtisid kalevlased 20 punktiga seisul 68:48.

Viimane veerandaeg mängu muudatust ei toonud ja nii vormistati seeria avamängu lõppskooriks 88:69. Paari korduskohtumine on järgmisel neljapäeval, 8. oktoobril Tallinnas ning võitja liigub edasi PAF Superkarika finaalturniirile.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul said maksvusele kogemused ja individuaalsed oskused. „Selles mõttes oli hea mäng, et nägime oma vigasid ja mingil hetkel näitasid vastaste kogenumad mehed meie noorematele koha kätte. Saame selle mängu põhjalt korrektuure teha ja järgmise paari nädala jooksul veel kaks korda Kalev/Cramoga mängida. Hooaja algusesse on sellised tugevad mängud väga head,“ sõnas Kandimaa.

PAF Superkarika veerandfinaali kordusmäng on neljapäeval, 8. oktoobril Tallinnas. PAF Eesti-Läti liiga avamängu peab Tartu Ülikool võõrsil pühapäeval, 11. oktoobril kui kohtutakse Tallinna Kalev/TLÜga. Esimeses kodumängus võõrustavad tartlased 17. oktoobril taas Kalev/Cramot. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 17.00.