Hermeti ja Drungilaseta Tartu Ülikool sai Riiast suure kaotuse

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas oma 22. PAF Eesti-Läti liiga mängu Riias tabeli teise meeskonna Riia VEFi vastu. Et Tartusse jäid väiksemate jalavigastuste tõttu kaks põhijõudu Kregor Hermet ja Adomas Drungilas, jäi VEFi vastu jõudu väheks ja tartlastel tuli vastu võtta 57:107 kaotus. Hendrik Eelmäe kogus Tartu Ülikooli parimana 17 punkti ja kolm korvisöötu.

Väljakperemehed haarasid juba avaminutitel initsiatiivi ning kolme minuti möödudes juhiti 12:5. Tartu suutis küll seisu 14:14 peale viigistada, kuid 9:2 spurdi toel läks VEF teisele veerandajale vastu seisult 28:20. Teisel veerandil paisus vahe päris kiiresti ning esimese poolaja lõpuks näitas tabloo Riia VEFI 57:30 eduseisu.

Teine poolaeg kujunes suuresti mängu vormistamiseks. Kolmanda veerandi lõpus juhtis VEF 84:43 ja mängu lõpuks pidi Tartu leppima 57:107 kaotusega.

Tartu Ülikooli parimana sai Hendrik Eelmäe kirja 17 punkti ja kolm korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Robert Valge lõpetas 15 punktiga.

Ühtlaselt tegutsenud Riia VEFi parimad olid võrdselt 16 punkti toonud Roberts Stumbris ja Verners Kohs. Xavier Thames viskas 14 punkti. 11 punkti peale jäid Alexander Madsen, Arnolds Helmanis ja meeskonnaga hiljuti liitunud Zack Smith. Viimane oli üheksa lauapalliga lähedal ka kaksikduublile.

Tartu Ülikoolil on PAF Eesti-Läti liigas kirjas kaheksa võitu ja 14 kaotust ning sellega ollakse üheksandad. Riia VEF on 21 võidu ja kahe kaotusega teisel real.

Tartlaste järgmine mäng on kolmapäeval, 4. märtsil ja siis on vastaseks Rakvere Tarvas, kes hoiab turniiritabelis kuuendat kohta. Pall pannakse mängu Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00.

Mängu järelvaatamine

No Comments

Comments are closed.