Oleme finaalis!

Korvpalli meistriliigas jõudis lõpule poolfinaalseeria Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ning TalTech/OPTIBETi vahel. Tartlased võtsid kolmanda võidu Tallinnas numbritega 90:85. Braxton Huggins viskas 24 punkti ning Adomas Drungilas lisas 17 punkti.

Reede õhtul TalTechi spordihoonesse kogunenud üle poole tuhande korvpallisõbra nägid haaravat lahingut. Mängu käik oli sarnane seeria teisele kohtumisele – TalTech võitis avaveerandi, aga poolajaks said tartlased juhtima. Seekord tõsi küll täitsa viimasel sekundil Braxton Hugginsi kaugviskest. Avapoolaeg 43:40.

Teisel poolajal hakkas Tartu ühtlasem tegutsemine edu tooma ja kätte saadi 7-8punktiline eduseis. Ran Pehka kolmene alustas aga TalTechi 9:0 spurti, mille järel olid tipikad vaid punktiga maas seisul 55:56. Tartu poolel võttis skoorimise enda õlule taas Huggins, kelle kolm järjestikkust kolmest meeskonna taas ohutusse kaugusesse viisid ja kolmas veerand lõppes Tartu 67:59 eduseisus.

Viimasel veerandil hoidis Tartu eduseisu, aga TalTechi mängijad andsid endast kõik, et mängus püsida. Erik Keeduse lühikese vahega teise tabatud kaugviske järel oli kolm ja pool minutit enne lõppu Tartu edu 80:78. Poolteist minutit enne lõppu oli seis Brandon Childressi kaugviske järel 84:84 viigis, aga kohe viis Emmanuel Wembi korv Tartu taas ette. Märt Rosenthal näitas 17 sekundit enne lõppu kindlat kätt vabaviskejoonel ja viis Tartu 88:85 juhtima ja lõppnumbrid 90:85 vormistas meeskonna kapten Adomas Drungilas samuti vabavisetest. Seeria seega 3:0 Tartule ja sellega kindlustati koht finaalides, kus vastaseks tuleb kas Kalev/Cramo või Pärnu Sadam. Kalev/Cramo juhib seeriat 2:0.

Tartu parimana kogus Braxton Huggins vaid 20 mänguminutiga 24 punkti. Samasuguse efektiivsusega (25) tegutses Adomas Drungilas visates 17 punkti, võttes viis lauapalli ja andes neli korvisöötu. Emmanuel Wembi arvele jäi 13 ja Märt Rosenthalile 12 punkti. Pingilt sekkus ka hästi Robin Kivi visates 11 punkti.

TalTech/OPTIBETi eest kogus Oliver Metsalu 28 punkti. Brandon Childressi arvele kirjutati 24 punkti, kuus lauapalli ja kaheksa korvisöötu.

Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi sõnul otsustas mängu agressiivsus lõpus.

TalTechiga oli väga huvitav ja väljakutset pakkuv seeria. Esimesed kaks mängu oli rõhk rohkem kaitsemängul. Täna oli meil alguses keskendumisega raskuseid, aga suutsime oma rütmi leida ja korve visata. Mängu lõpus saime häid lauapalle ja sealt kordusviskeid ning suutsime vastastelt vigu välja meelitada. Olime mängu lõpus agressiivsemad ja see tõi võidu. Õnnitlen ja tänan kõiki fänne, kes on meid nii kodus kui võõrsil palju toetanud. Kodusaali atmosfäär on olnud suurepärane ja loodetavasti jätkub see ka finaalides,Nikolajs Mazurs, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Et finaalivastane ei ole veel paigas, siis ei saa ka täpseid mängude kuupäevi välja tuua. Teada on, et finaalseeriaga alustatakse järgmisel nädalal ja et Tartu on mõlema kandidaadi osas tagapool olev meeskond, siis toimub finaalide teine mäng Tartus ilmselt esmaspäeval, 23. mail.