Ogres saadi võit kätte meeskondliku mänguga

Tartu Ülikool Maks & Moorits suutis võõrsil Ogre vastu välja tulla avapoolaja 13-punktilisest kaotusseisust ning võttis võõrsil magusa 80:65 võidu. Märt Rosenthal viskas 22 punkti ja andis viis korvisöötu, Rinalds Malmanis lisas 20 punkti ja kuus lauapalli.

Ogre uues spordihoones peetud kohtumist jälgis tribüünilt pool tuhat inimest, kes avapoolaja üle enamasti rõõmustasid. Esimese perioodi võitis Ogre 29:16 ja sellele aitas palju kaasa hea kaugvisete tabavus. Teisel veerandil hakkas aga kodumeeskonna hoog pisut raugema ja poolajaks juhtis Ogre 45:36.

Teist poolaega alustas Tartu meeskond aga märksa innukamalt. Märt Rosenthal tõi läbimurretega neli punkti, Rain Veideman lisas veel neli ja Anatoliy Shundeli kolmene viis Tartu juba 47:45 ette. Veerandaja teisel poolel võttis skoorimise üle Rinalds Malmanis ja nii oli enne viimast neljandikku Tartu eduseis juba 57:51.

Viimasel neljandikul hoidis Tartut kindlalt ees Hendrik Eelmäe kolm kaugviset ja hea tegutsemine kaitses. Ogre enam ohtlikult lähedale ei pääsenudki ja Tartu sai turniiritabelisse kolmanda võidu kirja skooriga 80:65.

Märt Rosenthal kogus 33 mänguminutiga 22 punkti, viis lauapalli ja efektiivsusnäitaja 28. Rinalds Malmanis sai kirja 20 punkti ja kuus lauapalli, Hendrik Eelmäe lõpetas mängu 14 punktiga ja Anatoliy Shundel 13 punktiga.

Ogre parimana sai Matiss Kulackovskis kirja 17 punkti ja neli lauapalli. Karlis Apsitis lisas 11 punkti ja võrdselt 10 punkti peale jäid Isaac Asrat ja Matas Jucikas.

Tartu peatreeneri Gundars Vetra hinnangul tõi võidu teise poolaja intensiivsus.

Suutsime teisel poolajal intensiivsust ja keskendumist parandada. Esimesel poolajal tegutsesime aeglaselt nii rünnakul kui kaitses ja ei suhelnud piisavalt hästi. Aga teisel poolajal olime paremini keskendunud, saime kiiresti vahe tagasi ja mängu üle kontrolli enda kätte. Hea, et seekord ei olnud lõpus mingit draamat ja saime mänguvõidu kindlalt kätte. Oli hea meeskondlik mäng, erinevatel hetkedel tõusid eri mängijad esile ja see tõi ka väga väärt võõrsil võidu.Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kolm võitu ja kaks kaotust, Ogre on kolme võidu ja nelja kaotuse peal.

Järgmisel nädalal ootab tartlasi ees kodumäng Läti Ülikooliga ja seda laupäeval, 28. oktoobril kell 19.10.

No Comments

Comments are closed.