Ogrega püsiti mängus esimese poolaja

Tartu Ülikooli korvpallivõistkond sõitis oma 21. PAF Eesti-Läti liiga mänguks külla liidrile BK Ogre meeskonnale. Tartlased püsisid mängus esimese poolaja, aga kolmandal veerandil lasti sisse suur vahe ning lätlased võtsid lõpuks kindla 91:61 võidu. Robert Valge tõi Tartu Ülikooli parimana 24 punkti ning tabas kuuest kaugviskest viis.

Meeskonna ühe liidri Adomas Drungilaseta mängule saabunud Tartu oli esimesed kuus minutit küll tagaajaja rollis, kuid seejärel sattus suurepärasesse viskehoogu Robert Valge, kes tabas kolm järjestikust kaugviset ja tema korvist võideti ka avaveerand 21:19. Ogre haaras peagi initsiatiivi tagasi, kui Nikolajs Zotovs tõi omakorda üheksa punkti ning Rinalds Sirsninši ja James Batemoni abiga juhtisid võõrustajad poolajaks 44:39.

Kolmas veerandaeg algas Ogre 12:0 spurdiga ning seitsme minutiga oli Tartu jaoks kaotusseis paisunud 21 punktile. Oliver Suuroru ja Hendrik Eelmäe lähivisete abil vähenes kaotusseis 18 punktile, aga võõrustajad tabasid kaks kaugviset vastu, millega algas viimane neljandik seisult 70:46. Ogre ei jätnud tartlastele mingit sõnaõigust ka järgnevatel minutitel. Alustuseks tehti 10:2 spurt ning alles ligi kolm minutit enne lõppu suutsid tartlased Valge ja Heivo Parroli korvidest kaotusseisu 30 punktist väiksemaks vähendada. Lõpuvile kõlades näitas tabloo Ogre kindlat 91:61 võitu.

Tartu Ülikooli parimana kogus Robert Valge 24 punkti ja kolm lauapalli, seejuures tabas ta kuuest teele lastud kauviskest viis. Kregor Hermet lisas 12 punkti ja seitse lauapalli. Tartu Ülikoolil ei teinud kaasa tsenter Adomas Drungilas, kes käis hüppeliigese tõttu operatsioonil ja on järgmised paar nädalat taastusrežiimil.

BK Ogre mängu vedas liiga jaanuarikuu parim mängija James Batemon, kes kogus 22 punkti ja andis neli korvisöötu. Nikolajs Zotovs viskas 14 punkti.

Tartu Ülikooli on nüüd PAF Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kaheksa võitu ja 13 kaotust ning sellega asutakse üheksandal real. BK Ogre on 23 mänguga kogunud 22 võitu ja hoiab sellega kindlalt liiga esikohta.

Tartlastel on veebruaris ees ootamas veel kaks välismängu. Laupäeval, 15. veebruaril mängitakse Jurmalas sealse Betsafe Jurmala võistkonnaga. Kolmapäeval, 26. veebruaril sõidetakse külla Riia VEFile. Taas kodus mängib Tartu Ülikool kolmapäeval, 4. märtsil Rakvere Tarvaga.

No Comments

Comments are closed.