Hooaja viiendas Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga mängus oli Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnal kodusaalis hea võimalus tugevat Ogret hammustada, ent hoolimata marulisest tagasitulekust tuli lõpuks tunnistada lätlaste 94:91 paremust. Suurepärase mängu tegi Tartu poolel Julius Kazakauskas kogudes 31 punkti ja kaheksa lauapalli.

Hoolimata lörtsisest ilmast ja ohtlikest teeoludest jõudis Tartu Ülikooli spordihoonesse mängu vaatama päris palju korvpallisõpru. Kohtumise esimene poolaeg läks kodumeeskonnal väga konarlikult, samas kui külalised tundsid ennast väga hästi. Avaveerandi keskel juhtis Ogre 16:7 ja veerandi lõppedes 24:12. Tartlased mängisid küll oma viskekohad välja, aga kuidagi ei leitud kodukorvidega klappi.

Teisel veerandil sai kodumeeskond küll pisut paremini oma ründemasina käima, aga kaitset oluliselt tihedamaks ei suudetud keerata. Arnas Velicka kaugvise tõi tartlased kuue punkti kaugusele seisul 23:29, aga sellele vastas Ogre 10:0 spurdiga ja libises juba 16 ette seisul 39:23. Mängu suurim vahe oli tablool kui esimest poolaega jäi mängida kolm minutit ja Ogre juhtis 43:25. Poolajapausile mindi seisul 49:33.

Kolmas veerand mäng suurt muutust ei toonud. Pikalt püsis vahe 15 punkti ringis ja igale tartlaste edukale rünnakulahendusele tuli Ogre poolt vastus kas kaugviske või väljateenitud vea näol. Alles veerandi lõpuminutitel sai kodumeeskond takti võrra ette ja Kazakauskase ning Velicka korvidest saadi vahe kümnekonna punkti ringi. Viimasele veerandile mindi Ogre 65:57 juhtimisel.

Viimasel veerandil hoidis kodumeeskond mängus pinget ja järjest enam võttis rünnakuraskust enda peale Arnas Velicka ja tegi seda edukalt. Veerandaja alguses toimunud intsident, kus Ogre mängija Edgars Lasenbergs teenis ebasportliku vea ning vahetusmeeste pingilt loata väljakule tulnud Kristaps Dargais eemaldati mängust, andis tartlastele võimaluse neljaks vabaviskeks ja kallutas initsiatiivi kodumeeskonna poole. Veerandi keskel tõi Kazakauskase järjekordne korv Tartu Ülikooli nelja punkti kaugusele seisul 65:69, aga taas läks Ogre kaugvisetega eest – üks kolmene Sirsninsilt ja kaks Lasenbergsilt ja vahe oli taas 12. See aga noori tartlasi ei morjendanud. Kolm minutit enne mängu lõppu alustas Kazakauskas 8:0 spurti, mille lõpuks Velicka kaugvise tõi Tartu kahe punkti kaugusele seisul 85:87. Esmakordselt ette viis meeskonna Robin Kivi kaks järjestikkust kaugviset, mis tabloole seisuks 91:89 tegi. Ogre poolt vastas kaugviskega Rihards Zebergs ja viis Ogre taas punktiga ette. Tartlastel ei õnnestunud aga viimasel minutil enam skoori teha ja Kaspars Berzins vormistas vabavisetega mängu lõppskooriks Ogre 94:91 võidu.

Tartu Ülikooli parim ja üleplatsimees oli Julius Kazakauskas 31 punkti, kaheksa lauapalli ja viie korvisööduga. Arnas Velicka lisas 21 punkti ja kaheksa korvisöötu. Kregor Hermet viskas 15 ja Robin Kivi 12 punkti.

Ogre parim oli kaugviskeid viiest viis tabanud Edgars Lasenbergs 18 punkti ja nelja korvisööduga. Kristaps Dargais kogus 17, Kaspars Berzins 15, Rihards Zebergs 14 ja Renalds Magone 12 punkti.

Tartu Ülikooli peatreener Priit Vene sõnul läks väärt võit napilt käest.

„Alguses lasime end füüsiliselt ära suruda ja eksisime vabavisetel. Teisel poolajal hakkasime rohkem kokkulepitud asju ellu viima ja see tõi ka edu. Rünnakulahendused muutusid paremaks ja see tõi meid mängu tagasi. Ogre on tugev ja hästi komplekteeritud võistkond ja seepärast on kahju, et see hea võimalus neid kodusaalis võita käest läks.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on nüüd Olybet Eesti-Läti liigatabelis kirjas kolm võitu ja kaks kaotust ning see asetab meeskonna viiendale reale, otse Ogre ette. Järgmise mängu peab Tartu Ülikool laupäeval, 3. novembril kui Tartusse tuleb külla endine peatreener Gert Kullamäe on Tallinna Kalev/TLÜga. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 17.00.