Ogre üle teeniti kodus võit

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas Eesti-Läti liiga mängu BK Ogrega ja kuigi kolmanda veerandi keskel juhiti juba 24 punktiga, läks mängu lõpp põnevaks ja kodumeeskond sai kirja 82:76 võidu. Märt Rosenthal tabas viis kaugviset ja lõpetas mängu 26 punktiga.

Teisipäeva õhtul Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud ligi 600 korvpallisõpra nägid väga eriilmelist mängu. Tartlased jäid stardis pisut magama, aga kui hoog üles saadi, siis tabati veerandi keskel viis kaugviset järjest ning avaveerandi võitis Tartu 28:15. Hea hoog jätkus ka teisel veerandil ja hästi sekkus mängu Tartu värskeim täiendus Davis Rozitis. Poolajaks juhtis Tartu juba 50:31.

Poolajapausilt tulles jätkas kodumeeskond domineerimist ja 3.20 enne veerandi lõppu juhiti juba 24 punktiga seisul 60:36. Ogre andis tormihoiatuse kui lõpetas veerandi 9:2 spurdiga, aga enne viimast oli Tartul siiski turvaline 63:45 eduseis.

Viimast veerandit valitses aga Ogre. Mõne minutiga tehti 14:2 spurt, mis tõi nad kuue punkti kaugusele seisul 65:59. Hendrik Eelmäe ja Märt Rosenthali korvid andsid pisut õhku peale ja vahe suurenes taas kümnele seisul 74:64. Ogre kogus aga taas seitse vastuseta punkti, millega tuldi kolme kaugusele, ent taaskord rahustas Rosenthali korv olukorra. Andris Mistersi kaugvise 1.12 enne mängu lõppu vähendas vahe kahele, aga Rosenthal asja nii ei jätnud ja tema kaugvisete toel sai Tartu lõpuks kirja 82:76 võidu.

Ligi 33 mänguminutiga sai Märt Rosenthal kirja 26 punkti ja neli korvisöötu. Davis Rozitis oli 14 punkti ja üheksa lauapalliga lähedal kaksikduublile ning Rain Veideman tõi 13 punkti.

Andris Misters oli Ogre suurim skoorija 13 punktiga. Andrew Corum lisas 12 ja Kristaps Mediss 11 punkti.

Tartu peatreeneri Gundars Vetra sõnul vajub keskendumise kadumisel meeskonna mäng kokku.

Kui me peame plaanist kinni ja täidame oma rolle korralikult, siis mäng jookseb, saame kiireid korve ja platsil toimuv näeb päris hea välja. Aga kohe, kui me ennast pisutki lõdvemaks laseme ja fookuse kaotame, siis hakkab mängupilt kõikuma. Aga lõpuks saime võidu kätte ja see on sellistes mängudes peamine. Meie graafik on praegu päris tihe, aga sel hooajal on juba kolme mängu nädalaid olnud varem ka ja loodame, et see võit innustab eelolevateks mängudeks.Gundars Vetra, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Eesti-Läti liiga tabelis on Tartul kirjas 17 võitu ja kaheksa kaotust ning sellega asutakse viiendal tabelireal. Ogre on 15 võidu ja 12 kaotusega seitsmendal kohal.

Sel nädalal ootab tartlasi ees neljapäeval, 7. märtsil võõrsil mäng Pärnuga ning laupäeval, 9. märtsil võõrustatakse kell 17.00 Prometeyd.