Nugade peale läinud esimeses finaalmängus tuli vastu võtta kaotus

Tartus peetud Alexela KML finaalseeria avapaugus tuli TÜ/Rockil tunnistada Kalev/Cramo 75:72 paremust. Kodumeeskonna suurim punktitoojaks oli sedakorda Joosep Toome, kes tõi punktilisa 16 võrra.

Kodumeeskonnale kaasa elama tulnud pea täismaja ees peetud mängu domineeris Cramo algusest peale, vastastel jagus hasarti ja agressiivsust, mida omadel selgelt vajaka jäi. Kodumeeskond jäi nende vastu hätta nii kaitses kui ka rünnakul ja teisele veerandajale mindigi Cramo 27:17 eduseisult. Ligikaudu kümnepunktist vahet suutsid vastased hoida pea terve mäng, seda ka tänu Rocki kehvale visketabamusele, millega oli rohkesti probleeme tervel esimesel poolajal.

Peale poolajapausi paranes mängupilt, kuid mitte punktiseis, ja mäng jätkus Kalev/Cramo taktikepi all. Kui veel neljanda veerandaja keskel tundus, et suurte rivaalide omavahelistele mängudele omane pinge jääb tulemata, siis kolm minutit enne mängu lõppu sisse toodud Kent-Kaarel Vene ja Kristen Meister puhusid kodumeeskonna mängu sedavõrd uut hingamist, et tehti kiire 9:0 spurt ja punktilisa. Samuti oskuslikult välja meelitatud vead ning vastaste eksimine vabavisetel, tõid viis sekundit enne lõppu Rocki Cramost vaid kahe punkti kaugusele. Viimaste sekundite jooksul imet siiski teha ei suudetud ning nii lahkus Tartust 75:72 võiduga BC Kalev/Cramo.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul said täna otsustavaks pisivead.

Vastased tulid mängule parema ettevalmistusega, olid hasartsemad ja kiiremad. Tegime palju vigu, iseäranis kaitses, kus eksisime asjade vastu, mis meile seni edu on toonud. Pikkadega jäime täna väga hätta, eriti torkas silma Moldoveanu, kelle 27 saadud puntki on selgelt sedasorti mängu kohta liiga palju. Momendil on vastane ka füüsiliselt võimekam, eks sinna mäng samuti läks. Lõpus oli õnne, mänginud noored olid tublid, õnnestusid nii rünnakul kui kaitses.Gert Kullamäe, TÜ/Rocki peatreener

Rocki resultatiivseim oli täna Joosep Toome 20 punktiga, 14 tõi juurde põlvevigastusega kimpus olnud Vilmantas Dilys.

Vastaste poolel oli eriti tegus Vlad Moldoveanu, kelle punktisumma NBA-likult kõrge 27 punkti. 12 punktiga aitas meeskonda Gregor Arbet. Lauavõitluses oli Cramo edukam 38:30, kuid visketabavusega rebis kodumeeskond viimastel minutitel ette, lõppseisuks 43.5% külaliste 37.3% vastu. Ebasportliku vea teenis mängust Vilmantas Dilyse vastu Bamba Fall.

Kas Rocki tugev lõpp lõi vastaste mängu püsiva mõra? Ega muud kui teisipäeval saali ja vaatama. Nelja võiduni mängitava seeria teine vaatus toimub teisipäeval, 13. mail Tartu Ülikooli spordihoones algusega 19.00.

Kel veel pilet kindlustamata, saab selle lunastada Piletilevi müügipunktidest, kodulehelt või enne mängu kohapealt.

No Comments

Lisa kommentaar