Noor TÜ/Rock alistas võõrsil Audentese

Tartu Ülikool/Rock pidas oma selle nädala ainsa mängu Tallinnas Audentese spordihallis. Ilma nelja põhimeheta tartlased võitsid kohtumise 83:68, kuigi vaid seitse minutit enne lõppu olid Audentese noored maas vaid seitsmega. Evaldas Žabas tõi TÜ/Rocki parimana 21 punkti ja andis kuus korvisöötu.

Tartu Ülikool/Rock jättis koju kolm koondise meest – Janar Taltsi, Tanel Soku ning Gert Dorneku. Lisaks sai mänguvaba päeva ka Brian Harper. Suures osas tasavägiselt kulgenud avaveerandi lõpetas TÜ/Rock 14:0 spurdiga, kusjuures seda alustas 16aastase Robin Kivi kaks kaugviset ning tema korv lõpetas ka veerandi TÜ/Rocki 23:13 eduseisus.

Teisel veerandil ja eriti selle lõpuminutitel näitasid Indrek Visnapuu juhendatavad Audentese noored aga hambaid. 11punktilisest kaotusseisust hakati välja ronima Taavi Jurkatamme pealtpanekuga ja poolajavileks oli TÜ/Rocki eduseis sulanud vaid neljapunktiliseks ja tabloo näitas 36:32 eduseisu.

Teist poolaega alustasid tartlased omakorda tulevärgiga. Vigasutspausi järgselt esimest korralikku mängu teinu Tanel Kurbas alustas TÜ/Rocki 10:2 spurti, mille järel eduseis taas kahekohaline oli. Samas suurusjärgus püsis see kuni veerandi lõpuni ja enne viimast neljandikku oli seis 60:52 külalistele.

Kui viimast veerandit oli mängitud kolm minutit, püsis Audentes veel löögiulatuses, sest Jurkatamme ning Kregor Hermeti korvid vähendasid vahe seitsmele. Timo Eichfuss ja Evaldas Žabas suurendasid aga taas vahet ning kolm minutit enne lõppu viis Tanel Kurbase pealtpanek TÜ/Rocki juba 77:64 ette. Kohtumise lõppnumbrid 83:68 vormistas Kristen Meister paarkümmend sekundit enne kohtumise lõppu.

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul teevad eksperimendid ikka elu raskemaks.

Kui koosseisuga katsetada, siis läheb elu keerulisemaks. Täna oli eesmärk anda Marek Doroninile ja Tanel Kurbasele võimalikult palju mänguaega ning tahtsin ka et noored käiksid kõik väljakult läbi. Lõpuks jõud võitis – meil oli lihasmassi rohkem kui neil. Noorematele oleks tahtnud ehk veelgi rohkem minuteid anda, aga mängu käik sundis valikuid tegema. Aga lõpuks said kõik ikkagi platsile ja kasutasid oma minuteid nii hästi kui oskasid.Gert Kullamäe TÜ/Rock peatreener

31 minutit mänginud Evaldas Žabas kogus parimana 21 punkti ja andis kuus korvisöötu. Tanel Kurbas lisas 15 punkti, kuus lauapalli ja neli korvisöötu. Robin Kivi arvele jäi 13 ning Kent-Kaarel Venele 10 punkti. Platsi ülekaalukalt parim lauavõitleja oli Karolis Petrukonis 17 lauapalliga, sinna kõrvale ka kuus punkti.

Audetens SG/Noortekoondise parim oli mängujuht Siim-Markus Post 14 punkti, 10 lauapalli ja viie korvisööduga. Kristian Kullamäe viskas 11 punkti ja noppis kuus lauapalli, Taavi Jurkatamm lõpetas mängu 10 punkti peal.

Alexela KML turniirtabelis on TÜ/Rockil nüüd kirjas 21 võitu ja neli kaotust ning sellega hoitakse Kalev/Cramo järel teist kohta. Audentes SG/Noortekoondis on kaotanud kõik 22 kohtumist.

TÜ/Rocki mängudes tuleb nüüd väike paus ja järgmine kord tullakse platsile neljapäeval, 25. veebruaril ning siis võetakse koduse korvpalli suures vastasseisus kodus vastu BC Kalev/Cramo. Kohtumine algab TÜ spordihoones kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar