Mis meeskond on Utena Juventus?

Reede õhtul kell 19.00 võõrustab Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kodusaalis sellel hooajal BBL Eliit divisjoni tõusnud kuulsa jalgpallinimega Leedu meeskonda Utena Juventust. Mis võistkonnaga on tegemist?

Leedu suuruselt kümnenda, 32 000 elanikuga linna esindusklubi mängis eelmisel hooajal Balti liiga Challenge Cupil ning tõusis selle võitjana BBL Eliit divisjoni. Sellel hooajal on Juventus pidanud kaks Balti liiga kohtumist – debüütmängus oldi koduseinte toel lähedal üllatusvõidule Šiauliai üle, ent kaotati siiski napilt 85:86 ning teises kohtumises võideti võõrsil Pieno zvaigzdesi 81:71. Meeskonna suurimaks punktitoojaks oli mõlemas mängus ääremängija Zydrunas Urbonas (#8) vastavalt 21 ja 20 punktiga.

Leedu meistriliigas on peetud neli kohtumist ning nendest on kogutud kaks võitu ja kaks kaotust. Võidetud on Palanga Naglist ning samuti BBLi Eliidis mängivat Kedainiaid. Alla on jäädud Baltaile ja lisaajal Sakalaile. Ka koduses liigas on viimastes mängudes enim skoori teinud vahetusest sekkuv Urbonas – Naglist kostitas ta 23 punktiga ja Sakalaile viskas 21 silma. Kui arvestada siia juurde ka temale tehtav vigade arv, siis on ilmselgelt tegemist ühe aktiivseima mängijaga meeskonnas.

Vastaste jaoks teeb palju pahandust ka tagamängija Darius Pakamanis (#13), kes Balti liigas on kogunud keskmiselt 15,5 punkti, 8 lauapalli ning 3,5 korvisöötu. Leedu liigas on tema samad näitajad 15,8p/6lp/4rs.

Enne kohtumist Tartu Ülikooliga mängib Juventus päev enne Tallinnas Kalev/Cramoga. Tartu Ülikooli spordihoones algab kohtumine reedel kell 19.00. Pilet mängule maksab 5€ ja sooduspilet 3€.

Utena Juventus

Hetke koht Balti liigas: 9. koht | 1 võit / 1 kaotus