Mis meeskond on Šiauliai?

Reede õhtul võtab Tartu Ülikooli korvpallimeeskond oma selle aasta viimases Balti liiga kohtumises vastu tabeliliidri Šiauliai meeskonna. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00. Aga mis puust meeskonnaga vastase näol tegemist on?

Tartust pisut suurema linna Šiauliai esindusmeeskonda võib pidada tinglikult Leedu alatiseks kolmandaks, sest viimase 12 aasta jooksul on üheksal korral jõutud Kaunase Žalgirise ja Lietuvos rytase järel kohalikus liigas pronksmedalini. Eelmisel hooajal piirduti veerandfinaalidega.

Sel hooajal näitab aga Antanas Streika juhitav meeskond väga head minekut nii koduses liigas kui ka Balti liigas. Leedu korvpalliliigas (LKL) on kogutud seitse võitu ja kaks kaotust ning sellega ollakse turniiritabelis Lietuvos rytase järel teisel kohal. Kaks kaotust on tulnud juba mainitud kahelt Leedu suurklubilt. Viimati võitis Šiauliai kodusaalis Palanga Naglist 79:66. LKLis on meeskonna suurimaks punktitoojaks Valdas Vasylius, kes visanud keskmiselt 12,5 punkti mängus. Oma keskmistelt ei jää kaugele maha ka ameeriklased Cameron Long, Rashaun Broadus ja Denzel Bowles, kelle keskmine punktisaak on 11 punkti ringis mängust.

BBLis on meeskond võitnud kõik senipeetud seitse kohtumist, neist viis kodus ja kaks võõrsil. Viimati alistati suureskoorilises mängus Ljubertsõ Triumph tulemusega 101:94. Balti liiga kohtumistes on meeskonna vaieldamatu liider Denzel Bowles, kes ka oktoobrikuu Balti liiga parimaks mängijaks valiti. 208 cm pikkuse keskmängija arvele kantakse keskmiselt 20 punkti ja 7,3 lauapalli. Mängujuht Rashaun Broadus annab aga keskmiselt 6,3 korvisöötu ja viskab ka 9,9 punkti mängus.

Seda, milliseks kujunevad nimetatud mängijate statistilised näitajad kohtumises Tartu Ülikooliga on kõige parem vaadata kohapeal. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00 ja pilet mängule maksab 5€ ja sooduspilet 3€.

Hetke koht Balti liigas: 1. koht | 7 võitu / 0 kaotust
Hetke koht Leedu liigas: 2. koht | 7 võitu / 2 kaotust
Eelmisel hooajal Balti liigas: 7. | 13 võitu / 9 kaotust
Eelmisel hooajal koduliigas: 5. koht

Viis viimast mängu:
02. detsember, LKL, Šiauliai – Naglis 79:66 – võit
01. detsember, BBL,  Šiauliai – Ljunertsõ Triumph 101:94 – võit
25. november, LKL, Kaunase Žalgiris – Šiauliai 104:84 – kaotus
20. november, BBL, Kedainiai Triobet – Šiauliai 65:85 – võit
09. november, LKL, Lietuvos rytas – Šiauliai 103:74 – kaotus

0 kommentaari

Lisa kommentaar