Meistritiitel on vaid võidu kaugusel

Tartu Ülikool/Rock läks 77:61 võiduga Alexela KML finaalseeriat 3:1 juhtima. Neljandat, Tallinnas peetud mängu domineerisid tartlased algusest lõpuni ja taaskord tõusis parimaks punktitoojaks Tanel Kurbas 21 punkti ja kuue lauapalliga.

Saku Suurhallis peetud kohtumist kontrollis TÜ/Rock algusest peale. Avaveerandaja keskel alustasid Tanel Kurbase viis kiiret punkti tartlaste 9:1 spurti ning esimene veerandaeg lõppes 27:14 eduseisus. Samas taktiks jätkus mäng ka teisel veerandajal ning tartlaste suurim eduseis oli 42:16 pärast Tanel Soku kaugviset ja Timo Eichfussi korvi. Mõne pausieelse minutiga suutsid võõrustajad end pisut koguda ja Armands Skele vedamisel lõpetati veerandaeg 15:5. Poolajavileks oli TÜ/Rocki eduseis siiski kindel 48:31.

Pikemalt mõttepausilt tulid pisut paremini välja kalevlased ning veerandaja keskel oli TÜ/Rocki eduseis sulanud veelgi – Keith Bensoni korv tõi nad korraks üheksa punkti kaugusele. Valmo Kriisa ja Tanel Soku kaks kaugviset lõpetasid aga selle spurdi. Üheksa punkti oli vahe ka veel mõni minut hiljem pärast Erik Keeduse vabaviskeid. Aga taaskord ei lasknud head viskekindlust näidanud tartlased end ehmatada ja 8:2 spurdiga võeti kolmanda veerandaja lõpuks mänguohjad taas enda kätte ja seisuks tehti 64:49.

Viimasel neljandikul enam eriti mänguks ei läinud, sest kalevlastel sattusid vigadega pahuksisse mängujuhid Scott Machado ja Armands Skele ning TÜ/Rock hoidis kindlalt kahekohalist eduseisu. Tanel Kurbas viskas mängu viimase korvi minut enne lõppu, mille järel tabloole numbrid 77:61 keriti.

Vaata mängu tipphetki

TÜ/Rocki peatreeneri Gert Kullamäe sõnul saadi küll väärt võit, aga otsustava mängu võitmiseks tuleb hästi keskenduda.

Tiitel on küll vaid võidu kaugusel, aga see on väga pikk tee. Mängijana tean, kui raske on viimases mängus võitu võtta. Siin ei ole veel midagi otsustatud. Peame reedeseks mänguks olema väga keskendunud. Oleme seeria pööranud pahupidi, aga Tartus hakkab kõik null-nullist.Gert Kullamäe, TÜ/Rock peatreener

Kolmandal veerandajal ei läinud Kullamäe sõnul asi päris kriitilseks. „Tegime küll peaaegu perfektse esimese poolaja, aga mäng kestab ju 40 minutit. Teada oli, et nad tulevad agaralt peale ja me panime mõned visked headelt positsioonidelt mööda. Aga õnneks päris kriitliseks ei läinud ja saime mängu üle kontrolli taas enda kätte,“ võttis peatreener otsustavad hetked kokku.

Vaata Gert Kullamäe mängujärgset kommentaari

35 minutit mänginud Tanel Kurbas tõi TÜ/Rocki parimana 21 punkti ja võttis kuus lauapalli. Tanel Sokk lisas 12 punkti, viis lauapalli ja viis korvisöötu. Gert Dorbeku arvele jäi 10 punkti. Seekord vahetusest sekkunud Janar Talts oli meeskonna parim lauavõitleja 11 lauapalliga, kusjuures tartlased võitsid lauavõitluse 51:40.

BC Kalev/Cramo parim oli samuti 21 punktiga Keith Benson, lisaks talle ka üheksa lauapalli. Armands Skele viskas 12 punkti ja noppis kaheksa lauapalli.

Nelja võiduni peetava finaalseeria viies mäng on Tartus reedel, 22. mail kell 19.00. Et TÜ/Rock juhib seeriat 3:1, siis on meeksonnal võimalus ka kodusaalis meistritiitel ära võita. Vajadusel peetakse aga ka kuues mäng pühapäeval, 24. mail Tallinnas ning kui peaks vaja minema ka seitsmendat mängu, siis toimub see kolmapäeval, 27. mail Tartus.

4. finaalmäng täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar