Meistrite Liiga II kvalifikatsioon, siit me tuleme! Tartu võitis kodus Groningeni Donarit

Täna õhtul pidasid Tartu Ülikool ja Hollandi meister Groningeni Donar Tartu Ülikooli spordihoones esimese kvalifikatsiooniringi teise ja otsustava kohtumise, mis algas mõlema meeskonna jaoks 76-punktiselt seisult. Täna näitas kodus selget paremust Tartu, kes võitis korduskohtumise 65:57 ning seeria 141:133.

Lühidalt võib öelda, et Tartu domineeris kohtumist algusest peale. Ehkki skooritegemine tuli mõlemal poolel küllalt raskelt, kuna mäng oli füüsiline ning kaitse tihe, võib siiski öelda, et Tartu sai oma mängu alguses väga kenasti jooksma ning vastane meeskonnale suuremaid probleeme ei tekitanud. Avaveerand Tartule 19:10. Ka teisel neljandikul näidati enesekindlust ning ehkki veerand läks punktiskoorilt napilt Donarile (15:17), ei jäänud mängupildist kordagi tunnet, et kontroll kodumeeskonna käest libisema hakkaks. Poolajaks Tartu ikka ees 34:27.

Teises pooles tulid külalised alguses päris hea hooga peale ning hetkeks võis tekkida kartus, et ka võõrustajad sellest veidi ära ehmatasid. Õnneks siiski mitte – Tartu võttis taas ka enda poolel hoo üles ning intensiivne korvpall väljakul jätkus. Kolmanda veerandiga suudeti vahet taas veidi suurendada, 54:43 ja vastu mindi viimasele 10 minutile. Et Tartu eelmises mängus samal hetkel ühe punktiga rohkemgi maas oli, ei saanud lõpptulemuses siiski liiga kindel olla.

Tartu aga näitas end jätkuvalt positiivselt. Ehkki ka nüüd kaldusid veerandi punktid lõppkokkuvõttes Hollandi kasuks, näitas Tartu taas, et olukord on kontrolli all ja enesekindla korvpalli fännid võisid väljakul toimuvat üsna rõõmsalt jälgida. Lõpuvileks oli tablool 65:57 Tartu kasuks ning rahvas saalis püsti.

Mängu tipphetked

Tartu resultatiivseim mängija täna topeltduubliga Dominykas Milka, kes tõi meeskonnale 16 punkti ja võttis maha 10 lauda. Sama punktiskoor ka Mandell Thomasilt, kellelt lisaks ka 3 lauapalli ja 3 korvisöötu. Kahekohalise skooriga ka Janari Jõesaar, kelle nime taga 10 punkti, 8 lauapalli.

„Meie mänguplaan üleüldiselt on hetkel kui asjad ei sujugi veel 100%, iseäranis kaitses, et me tuleme igasse mängu valmidusega võidelda kõik 40 minutit. Olen väga rõõmus, mida viimases kahes mängus selles osas näinud olen. Eelmises mängus tegime väga kõva viimase veerandi ja täna samamoodi – kõik võitlesid, kõik püüdsid. Minu suur lugupidamine kõigile, kes täna väljakul käisid,“ sõnas peatreener Gert Kullamäe mängujärgselt.

Tartu järgmine kohtumine toimub seega juba tuleval teisipäeval, 4. oktoobril, kui kodus võetakse Meistrite Liiga II kvalifikatsiooniringis vastu taanlaste Bakken Bears. Mängupall visatakse taas õhku kell 19.00