Märt Rosenthal: ma pole unistaja, olen realist!

“Miks ma ei mängi jalgpalli?” küsib Märt Rosenthal. “Ma olin noorena lihtsalt vähe pikemat kasvu,” avaldab korvpallur saladuse ja muheleb endamisi.

Siiski ei torganud mõte korvpallist Rosenthalile endale pähe. Ala juurde jõudis ta läbi oma tädipoja, kellega koos sai hoovis kossu mängitud. “Olin 12-aastane kui läksin esimest korda korvpallitrenni, Mulle meeldis, mis seal tehti ja sellest hetkest ma mängima jäingi,” meenutab noormees.”

Vajalik pere toetus

Rosenthali sõnul pole tema vanemad korvpalliga kunagi tegelenud, kuid kui noormees avaldas soovi seda teha, siis ei pandud pojale kätt ette. “Kui ma kossu tahtsin minna, siis vanemad arutasid endamisi, et pikemat sorti poiss ja miks mitte proovida? Läks õnneks ning mulle meeldis,” räägib kolmelapselisest perest pärit tartlane täna naerulsui.

Kui toona oli Rosenthalile pere toetus olulisel kohal, siis proovib ta nüüd nõu ja jõuga toeks olla kolm aastat nooremale vennale, kes samuti korvpalliga tegeleb. “Ma usun küll, et ta ikka minu eeskujul korvpalliga tegelema hakkas, täpselt ei tea. Me teeme palju asju koos – vaatame mänge, käime saalis viskamas, suvel mängime väljas tänavakossu,” loetleb Rosenthal ning tunnistab, et on vennaga lähedased.

Ühise asja eest väljas!

“Mulle meeldib meeskonnavaim,” lausub Rosenthal, mis teda korvpalli juures paelub. Ta lisab, et Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna juures tunneb ta seda igal sammul. “Ma arvan, et üleüldse on meie meeskond kokkuhoidev,” ütleb ta. Mängumees lisab, et noorenduskuuri läbinud meeskonnal on käsil väga tähtis hooaeg ning tõestada on palju. Just seetõttu on meeskonnavaim eriti tähtsal kohal. “Meil on võimalus ennast tõestada. See hakkab pihta aga juba trennist, kus pead ennast tõestama esmalt treenerile. Igat võimalust tuleb maksimaalselt kasutada,” räägib Rosenthal, et annab endast alati parima.

Lisaks ühtehoidmisele, hindab Rosenthal meeskonna juures ka peatreenerit ning tema kogemusi. “Mulle meeldib mängida Tartus tänu Priit Venele, ta on väga hea treener. Ta õpetab, aga annab võimaluse ka eksida,” iseloomustab Rosenthal.

Tagamängija lisab, et treeneri kõrvalt õpib ta igapäevaselt aga ka meeskonna vanematelt mängijatelt. “Näiteks Julius Kazakauskas – temalt on palju õppida ja ta ka õpetab nooremaid,” selgitab Rosenthal tiimi sünergiat.

Realist korvpalliplatsil

Mis on Rosenthali ambitsioonid seoses korvpalliga? “No niimoodi unistada on keeruline,” tunnistab tagamängija. Noormees lisab, et võtab kõike päev-päevalt ning peab oluliseks, et teeb asja, mis talle meeldib. “Ma pole unistaja, olen realist. Tahan mängida nii palju ja hästi kui võimalik ning vaadata, kuhu sellega välja jõuan.”

Märt Rosenthal
Sündinud: 15.03.1999
Pikkus: 192 cm
Positsioon: Tagamängija

No Comments

Comments are closed.