LU alistamisega teenisime neljanda järjestikkuse võidu

Tartu Ülikool Maks & Moorits jätkab Eesti-Läti liigas võidulainel kui kodusaalis alistati Läti Ülikool 90:71. Johnny Hughes oli Tartu parim 22 punkti, kaheksa lauapalli ning efektiivsusnäitajaga 34.

Tartu Ülikooli spordihoones elas mängule kaasa üle 600 korvpallisõbra. Mängu esimest poolt dikteeris pigem Läti Ülikooli meeskond. Tartlased otsisid palju oma tsentrit Aaron Menziest, kes korvi alt ka punktid ära tõi, aga peamiselt oli Tartu meeskond hädas kaitse poolel. Avaveerand lõppes Läti Ülikooli 23:18 eduseisus.

Teise veerandi keskel juhtis LU korraks mängu üheksa punktiga, ent Tartu pani kokku 12:0 spurdi, mille lõpetas Johnny Hughes kuue punktida, neist kaks viimast korvi efektse pealtpanekuga. Sellega saadi mängu üle kontroll enda kätte ja veelkordse 13:0 spurdi järel juhiti peagi juba 44:31. Esimese poolaja lõpuks näitas tabloo Tartu 47:40 eduseisu.

Kolmandal veerandil püsis kodumeeskonna kahekohaline eduseis ja seda peamiselt tänu tihedamale kaitsemängule ja meeskondlikule tegutsemisele rünnakul. Enne viimast neljandikku juhtis Tartu 66:57. Mängu otsustasid tartlased ära neljanda veerandi keskel tehtud 10:0 spurdiga, mille järel juhiti 81:62. Tabelisse neljanda võidu kirjutas Tartu meeskond skooriga 90:71.

Johnny Hughes sai ligi 28 mänguminutiga kirja 22 punkti, kaheksa lauapalli ja efektiivsusnäitaja 34. Aaron Menzies kogus kaksikduubli 16 punkti ja 11 lauapalliga ning Märt Rosenthal lisas 17 punkti, kaheksa lauapalli ja kuus korvisöötu. Rain Veideman viskas 13 punkti.

Läti Ülikooli parim oli Norberts Strautins 24 punkti, kuus lauapalli ja viie korvisööduga. Ihor Serheyev panustas 11 punkti, üheksa lauapalli ja neli korvisöötu.

Tartu Ülikool Maks & Moorits on kogunud kuue Eesti-Läti liiga mänguga neli võitu ja kaks kaotust. Läti Ülikool on saanud kirja ühe võidu ja seitse kaotust.

Tartlased peavad oma järgmise mängu taas kodusaalis, kui reedel, 3. novembril kell 19.00 võõrustatakse Valmiera GLASS VIA meeskonda.

No Comments

Comments are closed.