Lõpusekunditel ei suudetud Ventspilsi vastu mängu ära kallutada

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna Läti reisi teine mäng oli Ventspilsi vastu. Pärast kaotust Lauvasele oleks olnud ilus reisi pealt vähemalt üks võit koju tuua ja sellele oldi päris lähedal. Lõpusekunditel ei suudetud aga vajalikke korve saada ja nii pidi tunnistama kaotust numbritega 80:85. Vallo Allingu oli meeskonna parim 18 punktiga.

Avapoolajal suutis Tartu Ülikool mängu viigilise või enda eduseisus hoida ning ka pärast 39:38 võidetud poolaeg jätkus meeskonna hea hoog ka kolmandal veerandajal. Avapoolajaga 10 punkti kogunud Vallo Allingule sekundeeris ka Rain Veideman, kes jagas nii korvisööte kui kogus punkte. Kolmanda veerandaja keskel juhiti mängu 60:51, ent veerandaja viimase paari minutiga tegi kodumeeskond 9:0 spurdi ja enne viimast  veerandaega oli seis viigis 60:60.

Eduseisu maha mänginud tartlased jäid viimase veerandaja keskel kuuepunktilisse kaotusseisu, aga korv Sten Sokult ja kaks Rain Raadikult ning mänguseis oli taas viigis. Lõpuminutite punkt-punkti mängus oli mõlemal meeskonnal võimalus kohtumine enda kasuks pöörata, aga otsustavatel hetkedel ei leidnud Tartu Ülikooli visked teed korvi ja nii tuli vastu võtta 80:85 kaotus.

Eelmises mängus vaid kolme minutiga piirdunud Vallo Allingu oli seekord meeskonna parim 18 punkti ja nelja lauapalliga. Rain Veidemani arvele kogunes 17 punkti ja viis korvisöötu. Sten Sokk oli lähedal kaksikduublile visates 11 punkti ja andes kaheksa korvisöötu. Tartu Ülikoolil ei teinud kaasa eile säranud Marek Doronin, kellel küünarliiges täna valu tegi ja mängida ei lubanud. Mängu jooksul väänas hüppeliigest ka Tanel Kurbas.

Juba esimese poolajaga 15 punkti täis saanud Läti noor tsenter Martins Meiers tegi oma selle hooaja parima Balti liiga esituse ja lõpetas mängu 20 punktiga. Tartlastele vägagi tuttav Janis Strelnieks kogus 18 punkti ja viis korvisöötu. Teise tsentri, ameeriklase Samuel Willardi arvele jäi kaksikduublit tähistavad 13 punkti ja 11 lauapalli.

Statistikale otsa vaadates hakkab silma erinevus kahes kategoorias – Tartu Ülikool teenis poole vähem vabavisked ja tegi pea kaks korda rohkem pallikaotusi. Ülejäänud kategooriates oli mäng peaaegu võrdne. Seega võib kaotuse põhjuseid otsida otsustavate hetkede pallikaotustes ning vähestes vabavisetes.

Tartu Ülikooli mängud jätkuvad kolmapäeval, 9. novembril Balti liiga kodumänguga Kedainiai Triobeti vastu. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 19.00.

0 kommentaari

Lisa kommentaar