Lõpetasime hooaja hõbedaga

Eesti korvpalli meistrivõistluste finaalseeria kolmandas mängus suutsid väljakuperemehed Tartu Ülikool Maks & Mooritsa vastu oma paremuse viimasel veerandil maksma panna ja võitsid otsustava finaalmängu 73:60. Tartu parim oli Emmanuel Wembi 13 punkti ja kaheksa lauapalliga.

Pärnu spordihoones jälgis tribüünilt kohtumist rekordilised paar tuhat inimest. Pärnu sai alguses pisut paremini minema, aga Emmanuel Wembi vedamisel püsisid tartlased järel. Koos veerandaja lõpusireeniga tabas kaugviske Patrik Saal ja tegi seisuks 23:20 Pärnule. Teisel veerandajal näitasid tartlased selle mängu parimat korvpalli – hästi suudeti tegutseda kaitses ja skoorimisel oli palju abi Braxton Hugginsist, kes tõi veerandajal kaheksa punkti. Poolajapausile mindi Tartu 39:38 juhtimisel.

Kolmandal veerandil jäid tartlased aga hätta visketabavusega ja kuigi hammastega suudeti veel Pärnust kinni hoida, siis hakkas initsiatiiv järjest enam suvepealinlastele kalduma. Enne viimast veerandit oli Pärnu ees kahega seisul 56:54.

Viimane neljandik kujunes aga korralikuks kodumeeskonna jõudemonstratsiooniks. Publiku toetusest indu saanuna tehti 12:1 spurt, millega Tartu vastupanu murti. Pärnu jaoks ajalooline Eesti meistritiitel kindlustati 73:60 mänguvõidu ning 3:0 seeriavõiduga.

Tartu parimana sai üle 35 minuti mänginud Emmanuel Wembi kirja 13 punkti, kaheksa lauapalli ja kolm korvisöötu. Braxton Huggins lisas 11 punkti ja neli lauapalli.

Pärnu Sadama resultatiivseim oli Robert Valge 18 punktiga. Andris Misters lisas 16, Arturas Valeika ja Artur Konontšuk võrdselt 12 punkt, Valeika ka üheksa lauapalli.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa jaoks lõppes 2021/2022 hooaeg Eesti karikavõidu, Eesti meistrivõistluste hõbemedali, Põhja-Euroopa liiga neljanda koha ning Eesti-Läti liiga 5.-8. kohaga.

Täname kõiki toetajaid, kes sel hoojal leidsid tee saali või elasid meie tegemistele kaasa muude meediumite vahendusel. Aitäh!

No Comments

Comments are closed.