Lõpetame aasta koduse kindla võiduga Valmiera üle

Kalendriaasta viimases mängus võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits nii Eesti-Läti liiga kui Põhja-Euroopa liiga arvestusse minevas mängus Valmiera GLASS VIAt. Avapoolajal kindla edu kätte saanud tartlased võitsid mängu kindlalt 110:79. Kõik 12 Tartu mängijat said käe valgeks ja kõige enam skooris Jalan McCloud lõpetades mängu 17 punkti peal.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud ligi 600 spordisõpra nägid kodumeeskonna esituses ühtlaselt head esitust. Juba avaminutitega saadi edu sisse ja kolm minutit enne avaveerandi lõpuks juhtis Tartu 26:14. Teise perioodi alguses sai Valmiera oma leegionäride Justin Mccalli ning Tervelli Becki vedamisel vahe üheksale punktile. Tartu vastas sellele 10:0 spurdiga, milles Tomaš Pavelka tõi pooled punktid ning kodumeeskond oli 47:28 ees. Head hoogu jagus kuni poolaja lõpuni ja pikale pausile mindi Tartu 59:37 juhtimisel.

Teisel poolajal sekkusid Tartu poolel edukalt ka vahetusmängijad ja tunnetatavat mõõna mängu ei tulnudki. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Tartu 87:56 ja viimasel veerandil pakkus kõige enam närvikõdi see, kas Märt Rosenthal suudaks 10 korvisöödu kõrvale ka 12. mehena ka punktid kirja saada. See juhtus kaks minutit enne mängu lõppu ja tegi seisuks 109:74. Tartu võitis lõpuks mängu 110:79 ja kirjutas sellega tabelisse võidu nii Eesti-Läti liigas kui ENBLis.

Ühtlaselt tegutsenud Tartu meeskonna efektiivseim oli Tomaš Pavelka 15 punkti, 10 lauapalli ja efektiivsusnäitajaga 32. Jalan McCloud sai kirja 17 punkti ja neli korvisöötu, Andrii Voinalovych viskas 16 punkti ja võttis kaheksa lauapalli ning Brandon Johnson kogus kaksikduubli 13 punkti ja 11 lauapalliga. Tartu eest käis esimest korda sel hooajal platsil ka vigastuspausilt naasnud Aleksander Tassa. Tartu võitis lauavõitluse koguni 52:27 ja andis 27 korvisöötu.

Justin Mccall oli Valmiera parim 24 punkti ja üheksa lauapalliga. Trevell Beck lisas 16, Valters Veveris 12 ning Edgars Kaufmanis 11 punkti.

Uuel aastal peab Tartu meeskond esimese mängu reedel, 6. jaanuaril kui sõidetakse külla Tallinna Kalev/Audentesele. Esmaspäeval, 9. jaanuaril tuleb aga Tartusse ENBLi raames mängima Vilniuse BC Wolves ning päev hiljem poolakate BM Stal Ostrow.

No Comments

Comments are closed.