Lootus elab! Tartu jättis kolmanda finaali võidu koju

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kohtus täna õhtul kodusaalis Alexela KML-i poolfinaalis AVIS Utilitas Raplaga. Selles mängus oli palju kaalul, kuna Rapla suutis seeria esimesed kaks mängu võita – tänase võidu korral oleks seeria läbi. Tartu aga näitas, milleks kohalik sama vaim suuteline on, kui selg vastu seina, ning kindlustas mänguvõidu numbritega 85:61.

Kohe mängu esimesest hetkest oli selge, et Tartu on täna peale tulnud hoopis teistsuguse mentaliteediga. Kui enne kippus nappima võitlust ning enesekindlust, olid need elemendid täna kindlalt olemas ning kohe võeti ka eduseis – viie minuti järel 13:9 ning esimese veerandi lõpuks 25:20. Publik rõkkas, kuid milleski kindel olla ei saanud. Õnnestumised jätkusid ka teisel veerandajal ning ehkki Rapla ei olnud kindlasti veel alla vandunud, ei olnud nende mängus enam seda hoogu, mida võis näha seeria varasemates kohtumistes. Poolajaks Tartu edu 43:37.

Kolmanda veerandaja alguses tulid punasärgid küll esimese rünnakuga juba natuke ebamugavalt lähedale, 39:43, kuid nende hoog pandi väga põhjalikult pidama. Kolmanda veerandiga Rapla mäng sisuliselt lagunes – seda ei ole võimalik kaksipidi võtta. Tartu eduseis kasvas jõudsalt ning viimasele kümnele minutile mindi vastu juba hoopis kindlamalt – 69:44. Imet ei suutnud raplakad teha ka viimasel neljandikul – ehkki vahe vähenes kuni 19 punktini, võttis Tartu siiski sellegi hea mineku najal peagi tagasi. Mäng kuulus võõrustajatele ning kodupublik sai lõpuks näidata oma täit häälevõimu. Lõpuvile kuulutas Tartu 85:61 võitu ning seeria seisu 1-2!

Tartu poolel sai 10-st väljakul käinud mehest käe valgeks 9 – neist resultatiivseim oli Mandell Thomas, kelle panuseks 20 punkti, 3 lauapalli, 2 korvisöötu ning 2 vaheltlõiget. Kaksikduubliga sai maha Janari Jõesaar – 18 punkti, 11 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ning 1 blokk, ka teine korvialune jõud, Dominykas Milka, sai kirja ilusad numbrid: 11 punkti, 7 lauda, 6 (!) res. söötu ja 1 vaheltlõige.

Mängu tipphetked:

„Kõigepealt ma tahaksin tänada publikut, et nad tulid saali täna. Sellisel raskel hetkel, nagu meil on praegu, on sellest ääretult suur abi ja seda oli täna ka näha. Suur-suur tänu neile, kes leidsid täna tee saali. Ma arvan, et täna oli see meeskond väljakul, keda me oleme harjunud siin väljakul nägema ja treenima. Ma arvan, et täna me olime rohkem meeskond. Aga järgmine mäng on juba seal karukoopas. Sinna tuleb samasuguse keskendumisega minna. Täna need mehed, kes eelnevalt olid varjus, tegid väga tubli töö,“ ütles mängujärgselt peatreener Gert Kullamäe.

Peatreeneri kommentaar:

Nüüd on kindel, et seerias on vähemalt üks mäng veel pidada – 6. mail kell 20.10 Raplas. Mängule on sõitmas ka fännibuss. Juhul kui Tartu Ülikoolil õnnestub ka see võita, tuuakse seeria viiendaks, otsustavaks kohtumiseks taas kodusaali 8. mail, mil mängu planeeritav algusaeg 19.10.

Mäng täispikkuses:

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud