Lisaajale läinud thrilleris kaotati napilt Raplale

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma esimese PAF Eesti-Läti liiga kodumängu AVIS UTILITAS Rapla vastu. Normaalaja viimaste minutitega 11 punktilisest kaotusseisust mängu lisaajale viinud tartlased pidid vastu võtma küll 74:76 kaotuse, aga silmi maha lööma selle pärast ei pea, sest võideldi viimaste sekunditeni. Üleplatsimehena kogus Will Rayman 31 punkti ja 12 lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoones ligi poole tuhande korvpallisõbra silme all peetud hooaja esimest liiga kodumängu alustasid tartlased hästi. Veerandaja viimase minutil tehtud 7:0 spurdi järel juhiti esimese mänguperioodi lõpuks 17:10.

Teise veerandaja alguses suutsid aga külalised kokku panna 12:1 spurdi, millega mindi veerandi keskel mängu juhtima 26:20. Tartlased said oma rünnakujoonise paremini paika alles poolaja lõpus, ent siiski viis Rapla kapteni Roberts Freimanise viimaste sekundite korv külalised poolajaks 30:29 juhtima.

Teisel poolajal dikteerisid mängu käiku peamiselt külalised. Veerandi keskel korraks kümnepunktilisse eduseisu pääsenud raplakate eduseisu vähendas Will Rayman kuuepunktiliseks alles perioodi viimastel sekunditel. Ka neljas veerandaeg kulges suuresti punasärkide juhtimisel ja kui normaalajast jäi mängida kolm ja pool minutit juhtis Rapla pärast Freimanise korvi 66:55. Will Raymani vedamisel ei andnud tartlased aga alla ning kolme minutiga tehti 14:1 spurt, mille lõpuks viis Oliver Suuroru kaugvise Tartu ette 69:67. Mängu viis lisaajale Freimanis kahe tabava vabaviskega.

Lisaja alguses viis Rayman kaugviskega tartlased ette, aga kohe Rapla mängujuht Mario Ihring viigistas 2+1 korviga taas seisu. Viigiseis 74:74 oli tablool ka 54 sekundit enne mängu lõppu pärast Tomas Balciunas korvi. Mario Ihring viis külalised ette 10 sekundit enne lõppu ja kuigi lõpulahendusena sai Tartu poolelt Channel Banks teele saata kaugviske, pööras see rõngast välja ja nii pidi kodumeeskond vastu võtma võitlusliku 74:76 kaotuse.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa eest viskas Will Rayman üleplatsimehena 31 punkti ja võttis 12 lauapalli. Hendrik Eelmäe lisas 13 punkti, neli lauapalli ja neli korvisöötu. Oliver Suurorg kogus 10 punkti ja viis lauapalli.

AVIS UTILITAS Rapla parimana sai Roberts Freimanis kirja 22 punkti, kaheksa lauapalli ja neli korvisöötu. Võrdselt 15 punkti viskasid Mario Ihring, Al-Wajid Aminu ja Saimon Sutt.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul saab ka sellisest kaotusest õppida.

Saime alguses küll hästi minema, aga teisel veerandajal jäime nende maa-ala kaitse vastu hätta. Normaalaja lõpus saime suure võitlusega järgi ja mängu ka lisaajale viia, aga kahjuks jäi võidust täna pisut puudu. Hooaja esimeses liiga kodumängus tahtsid poisid kindlasti publikule head mängu näidata ja saali atmosfäär oli täitsa mõnus. Tabelisse läheb küll kaotus, aga usun, et sellise mänguga ei pea me silmad maas ringi käima. Pigem annab võitluslik mäng meile usku juurde ja kui satume taas lisaajale, siis on see kogemus juba olemas.Toomas Kandimaa, Tartu Ülikool Maks & Moorits peatreener

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on nüüd PAF Eesti-Läti liiga tabelis kirjas kaks võitu ja kaks kaotust. Tänane vastane AVIS UTILITAS Rapla on kolme võidu ja kahe kaotusega.

Järgmise liigamängu peavad tartlased taas kodus kui kolmapäeval, 4. novembril kell 19.00 võetakse vastu TalTechi meeskond. Enne seda peetakse aga ära PAF Superkarika edasilükatud veerandfinaalmäng Kalev/Cramoga ning seda pühapäeval, 1. novembril algusega kell 17.00 Tallinnas.

No Comments

Comments are closed.