Lisaaja viimaste sekundite kolmene jättis võidu Rakverre

Tartu Ülikool Maks & Moorits pidas oma Paf Eesti-Läti liiga kuuenda mängu Rakveres sealse Tarva vastu. Tasavägise, kuid mitte eriti ilusa mängupildiga kohtumine läks lisaajale, mille Tarva poolel kolmikduubli teinud Aleksa Nikolic pööras enda kasuks viimaste sekundite kaugviskega ning Tarvas avas liigas võiduarve 91:89 võiduga. Emmanuel Wembi oli Tartu parim 18 punkti, 10 lauapalli ja kolme korvisööduga.

Rakvere spordihallis peetud kohtumist jälgis tribüünilt pisut üle saja inimese. Mängu avapoolaeg kulges tasavägiselt ja mõned minutid enne poolajapausi said tartlased initsiatiivi enda kätte ja võitsid esimese poolaja 34:31.

Teist poolaega mängis aga paremini kodumeeskond ja kolmanda veerandi keskel tehtud 12:4 spurdis mängis võtmerolli Tormi Niits. Sellega sai Tarvas kätte kümnepunktilise edu ja alles tänu Hendrik Eelmäe veerandi lõpusireeniga koos sisse läinud kaugviskele jäi veerandi lõpu vahe väiksem – 58:51 Tarvale.

Neljandal perioodil suutis aga Tartu meeskond märksa edukamalt tegutseda nii kaitses kui rünnakul. Adomas Drungilas vähendas vahe viiele punktile seisul 62:67, ent tegi seejärel oma viienda vea ja pidi minema pingile. Oliver Suuroru ja Märt Rosenthali korvidest ronis Tartu järjest lähemale ja kaks minutit enne normaalaja lõppu viigistas Rosenthali kaugvise seisu 75:75 peal. Oliver Suurorgu viis järjestikkust punkti viisid Tartu ette kui mängida jäi 17 sekundit ja seis tablool näitas 80:77. Pärast minutilist mõttepausi ei teinud aga tartlased viga, vaid lasid hoopis selleks hetkeks kaks kaugviset tabanud Renato Lindmetsa kaugviskele ja see ka tabas ning mäng läks lisaajale seisult 80:80.

Lisaaja initsiatiiv kuulus Tarvale, ent veel 47 sekundit enne mängu lõppu oli seis 86:86 viigis. Aleksa Nikolici korvile vastas Edmunds Elksnis kolmesega ning viis Tartu 17 sekundit enne lõppu ette 89:88. Viimane sõna jäi aga Eesti liigas harvaesineva kolmikduubli kokku saanud Nikolicile, kes tabas viimastel sekunditel kaugviske ja sellega jättis ka võidu Rakverre seisul 91:89.

Tartu eest viskas enim punkte pingilt sekkunud Emmanuel Wembi – 18 punkti, 10 lauapalli, kolm korvisöötu ja viis vaheltlõiget. Märt Rosenthal lisas 17 punkti, viis lauapalli ja seitse korvisöötu. Adomas Drungilaski kogus kaksikduubli 15 punkti ja 12 lauapalliga. Neli kaugviset tabanud Oliver Suurorg kogus 14 ja Edmunds Elksnis 10 punkti.

Tarva mängujuht Aleksa Nikolic sai hakkama kolmikduubliga visates 21 punkti ja võttes 10 lauapalli ning andes 10 korvisöötu. Tormi Niits lisas 15 punkti, Igor Josipovic 13 punkti ja 11 lauapalli. Renato Lindmetsa arvele jäi 11, Sten Saaremäelile ja Toms Kedisele 10 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Moorits ei ole seniste mängude jooksul suutnud Paf Eesti-Läti liigas võiduarvet avada ning teenitud on viis kaotust. Rakvere Tarvale oli see kuue kaotuse kõrvale esimene võit.

Tartlaste järgmine mäng on laupäeval, 13. novembril kui sõidetakse Lätti mängima BK Ogrega. Kohtumine algab Ogre spordihoones kell 15.00.

Mängu tipphetked

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud